A ruhákban lévő cégjelzés és a Festetics kastély kiállításának két portréja minden kétséget kizáróan bizonyítják, hogy az öltözeteket a 20. század első évtizedében a grófi-hercegi család tagjai viselték. A Helikon Kastélymúzeumot üzemeltető Kft. 2013 elején nyújtotta be kérelmét a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt., mint tulajdonosi joggyakorló részére két darab Festetics díszöltözet megvételére vonatkozó adás-vételi megállapodás jóváhagyására.
A Kft. az Új Széchenyi Terv Nyugat-dunántúli Operatív Program keretében ?Hétköznapok és ünnepek egy hercegi kastélyban ? a keszthelyi Festetics-kastély évszázadai? címmel nyert pályázatot, és csaknem 1,9 milliárd forint támogatási összeggel, százszázalékos támogatási intenzitással valósulhatott meg, mely teljes mértékben fedezi a díszruhák 50 millió forintos vételárát.
Az egyik öltözet barnásvörös, a másik sötét, barnászöld posztóból készült. Mindkettő magyar díszöltözet, három fő részük: a dolmány, a mente és a nadrág. A ruhákban lévő cégjelzés és a Festetics kastély kiállításának két portréja minden kétséget kizáróan bizonyítják, hogy az öltözeteket a 20. század első évtizedében a grófi-hercegi család tagjai viselték. Keszthelyi festő Halmi Artúr Festetics III. Györgyöt a zöld posztó öltözetben, míg Festetics Tasziló herceget Benczúr Gyula a barnás díszöltözetben örökítette meg. Az öltözetek és a portrék együttes kiállítása ritkaságnak számít. A ruhák eredetiségét dr. Tompos Lilla művészettörténész, és igazságügyi szakvélemény is igazolta.
Ezzel megújul a Festetics kastély kiállítása, és az országban egyedülállóként az eredeti festmények mellett a festményen szereplő magyar főurak ruhája is bemutatásra kerülhet.