Külvárosi legenda a Tháliában

Egyéb

Molnár Ferenc darabja egy meséből született, melyet a szerző vasárnapi tárca helyett kezdett el írni a Pesti Napló szerkesztőségében. A meséből végül színmű lett, ?külvárosi legenda hét képben?, amelynek főszereplője Liliom, a ligeti hintáslegény, aki egy vasárnap találkozik Zeller Júlia mindenessel. Másnap együtt kezdenek új életet, pénz nélkül, lakás nélkül, munka nélkül, jövő nélkül.

A sajtótájékoztató stílusosan a Holnemvolt Parkban, a Körhintánál vette kezdetét, hiszen a Liliom cselekményében is egy körhintánál kezdődnek a bonyodalmak. Ezt követően a Gundel Étteremben fény derült a készülő előadás legfontosabb kulisszatitkaira.

A rendező, Béres Attila elmondta, hogy régi vágya volt, hogy Csányi Sándorral közösen elkészítsék ezt a darabot. Már a kilencvenes évek végén szóba került köztük a Liliom, de majdnem két évtizedet kellett rá várni, hogy végül megvalósítsák.

Csányi Sándor a világirodalom legszebb történetének titulálta Molnár Ferenc darabját, és elárulta, hogy ő mindig is sokkal jobban vágyott erre a szerepre, mint Rómeóra, vagy akár Hamletre.

Schell Judit lesz a partnere, Juli a darabban. A színésznő elárulta, hogy voltak félelmei a szereppel kapcsolatban, hiszen a karakter eredetileg csak 18 éves. Ez azóta viszont már letisztult benne. Ebben Molnár Piroska dicsérő szavai is megerősítették, és a próbák során ráébredt, hogy Liliom és Juli kortalanok, ráadásul az a tartás, amivel rendelkeznek, és azok a mondatok, amik elhangoznak a szájukból, nem lenne jellemző a mostani 18 évesekre.

Fontos szerepben látható Udvaros Dorottya is, aki vendégművészként játszik a Thália Színházban. A színésznő elmondta, hogy gazdag pályafutása során eddig soha nem nyílt rá alkalma, hogy Molnár Ferencet játsszon, ezért nagyon boldog, hogy végre erre is sor kerülhet.

A Liliom című darab premierje június 14-én lesz a Thália Színház Nagyszínpadán. A főszereplőkön kívül olyan további színészek szerepelnek benne, mint Fodor Annamária, Molnár Piroska, Vida Péter, Pindroch Csaba, Hunyadkürti István, Molnár Gusztáv, Mózes András és Bánovits Vivianne.

(Fotó: Csákvári Zsigmond)