(MTI) Az érdeklődők megtudhatják, hogyan lesz valakiből régész, milyen tanulmányokat kell hozzá folytatni, hogyan zajlik és mi minden kell egy ásatáshoz Magyarországon, milyen felszerelésekkel és módszerekkel dolgoznak, hogyan döntik el, hol fognak ásni.
A látogatók az interaktív bemutatóval egybekötött előadásokon megismerkedhetnek a régészek munkájával, képet kaphatnak arról is, hogy a feltárás után hová kerülnek a leletek, kik dolgoznak velük a továbbiakban, melyek a restaurálás technikái és menete. Bemutató tart a 3D lézerszkennelési technológia széleskörű felhasználásával, valamint térinformatikai rendszerek fejlesztésével foglalkozó cég is, majd górcső alá kerülnek a római kor kerámialeletei, de természetesen más korszakokból is kap ízelítőt a hallgatóság ? olvasható a www.kutatokejszakaja.hu oldalon.
Ezer program várja az érdeklődőket 26 város 55 helyszínén pénteken a Kutatók éjszakáján. Az Európai Bizottság támogatásával megvalósuló egésznapos, fesztivál jellegű esemény célja a tudomány és a kutatói pálya népszerűsítése. A Tempus Közalapítvány hatodik alkalommal rendezi meg a nagyszabású programot, amelynek idén másodízben a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közalapítvány is a társszervezője.