(MTI) - Minden alapunk megvan az elégedettségre. A projekt bizonyítékkal szolgált arra, hogy megéri külföldi szakembereket hívni a program élére - mondta Martin Heller és Ulrich Fuchs az APA osztrák hírügynökségnek adott interjúban.
A linzi vezetés személyükben egy svájci és egy német szakembert bízott meg az Európa Kulturális Fővárosa projekt irányításával.
Linz belvárosa |
Martin Heller úgy fogalmazott, hogy a sorozat hosszú távú hatásainak megítéléséhez még időre van szükség. Megjegyezte, hogy az EKF-program 2005-ben kezdődött előkészítése óta az osztrák város nemcsak kulturális, hanem társadalmi és turisztikai fejlődésen ment keresztül. A város megítélése Ausztrián belül is tartósan megváltozott, emellett az intendáns meggyőződése szerint Linz nemzetközi szinten is nagy visszhangot kapott.
A linziek olyan mértékben büszkék városukra, ami három évvel ezelőtt még elképzelhetetlen lett volna - mondta Heller, akinek kollégája a rendezvények viszonylag gyors elfogadásától volt lenyűgözve. "A lakosság ilyen fokú érdeklődésével nem is számoltam" - fogalmazott Ulrich Fuchs. A két intendáns abban is egyetértett, hogy a 2009-es programsorozatnak egyetlen része sem volt igazán bukásként értékelhető.
Az osztrák város az elkövetkezendő években politikai generációváltás előtt áll, a kulturális projektek és létesítmények további felhasználása pedig újabb kihívást jelent Linz számára.
A két intendáns megbízatása nem jár le december 31-ével, jövő év elejéig szól. A feladatok közé tartozik a stafétát átvevő kulturális fővárosok (2010-ben Pécs, a németországi Essen és a törökországi Isztambul) segítése, valamint az osztrák főváros képviselete a 25 éves jubileumát ünneplő brüsszeli EKF-rendezvényen.