Lévai Sándor 1930. augusztus 3-án született Balassagyarmaton. A Magyar Iparművészeti Főiskola díszlettervezői szakának elvégzése után a Kecskeméti Katona József Színházban, majd a Budapesti Állami Bábszínházban és a győri bábszínházban dolgozott díszlettervezőként és bábszínészként. 1960-tól a Magyar Rádió és Televízió báb- és díszlettervező művésze volt. Nevéhez több – mára klasszikussá vált – televíziós mesefilm díszleteinek és bábjainak tervezése fűződik.
A nagyeszű sündisznócska (1961-1963)
A nagyeszű sündisznócska magyar televíziós bábfilmsorozat, amely Móra Ferenc meséje alapján készült Tordon Ákos forgatókönyvével.
Mi újság a Futrinka utcában? (1962–1967)
A sorozathoz Lévai Sándor Bródy Verával közösen tervezett bábfigurákat, a mesék forgatókönyveit Bálint Ágnes televíziós szerkesztő írta.
Zsebtévé (1965-1979)
A Zsebtévé gyermekeknek készült magyar televíziós filmsorozat, amelynek epizódjait 1965-től másfél évtizeden át sugározta a Magyar Televízió. A műsor állandó szereplője volt a Kemény Henrik által tervezett és mozgatott marionettbáb alakjában megelevenedő kedves, huncut majomfigura, Hakapeszi Maki, továbbá Takács Bálint és Furfangos Frigyes, akiknek bábfiguráját Lévai Sándor alkotta meg.
Rémusz bácsi meséi (1967)
A Rémusz bácsi meséi televíziós bábfilmsorozat 1967-ben készült a Magyar Televízióban. Főszereplője Rémusz bácsi, aki mindennap mesél a kisfiúnak a híres nyúlról, aki gyakran túljár a róka eszén.
Csupafül (1967–1970)
A sorozatot Szabó Attila rendezte és Fésüs Éva írta. A Csupafül kalandjait feldolgozó 26 részes sorozat a hatvanas évek végén készült, a kedves, tanulságos történetek célja az volt, hogy segítsék a gyerekeket eligazodni a világban.
Süsü, a sárkány (1976–1984)
Lévai Sándor leghíresebb figurája alighanem a végtelenül szerethető Süsü. A tévéfilmsorozat kesztyűs bábtechnikával készült, nemzetközileg is sikert aratott bábmusical, 1977 karácsonyán került első ízben képernyőre, majd az 1980-as évek 1. felében még 8 epizód készült. Meséjét Csukás István írta, zenéjét Bergendy István szerezte, dramaturgja Takács Vera, a báb- és díszlettervező Lévai Sándor volt. A filmsorozatot Szabó Attila rendezte. Süsü, a jólelkű, egyfejű sárkány „magyar hangját” Bodrogi Gyula kölcsönözte, magát a bábot Kemény Henrik – Pehartz Imrével együtt – mozgatta.
Dörmögőék kalandjai (1987–1990)
A Dörmögőék kalandjai televíziós bábfilmsorozat, amely alapján könyvsorozat is készült, rajzolt képekkel. A bábsorozatot 1987-ben készítették, 1990-ben folytatták Dörmögőék újabb kalandjai, 1997-ben Dörmögőék legújabb kalandjai címmel. Az író Gyárfás Endre, a rendező Kovács Kati volt.
Dús király madara (1988)
A Dús király madara Arany László népmesegyűjtése alapján készült. A bábfilmet Balogh Géza írta és rendezte, a zenéjét Hidas Frigyes szerezte, a Magyar Televízió készítette. Magyarországon 1988. december 24-én vetítették le.
Vándorsárkány, avagy mert minden kedden élni jó! (1995)
A Vándorsárkány, avagy mert minden kedden élni jó! a Bábszínház színdarabja volt.
A nyitóképen Sompolyogi formálódik Lévai Sándor ceruzája alatt.
A Futrinka utca makettje mellett 1962-ben. Forrás: susuasarkany.eu