Magyar filmsikerek Valladolidban

Egyéb

Zomborácz Virág első játékfilmjét júliusban mutatták be Karlovy Varyban, és szeptember óta a magyar közönség is láthatja. Az Utóélet története szerint a szorongó Mózes nem tud megfelelni lelkész apja elvárásainak. A lelkész meghal, de visszajár kísérteni a fiát, aki mindent bevet, hogy megszabaduljon tőle. A rendező korábbi interjúnkban azt mondta a filmről, hogy ?leginkább a szülő-gyerek kapcsolatról van mondanivalója, a mintakövetésről, a lázadásról, az elfogadásról, arról, hogy nemcsak érdemes, hanem szükségszerű kiállni saját magunkért.?

Zomborácz Virág diplomamunkaként kezdte el filmjét a Színház- és Filmművészeti Főiskolán, amivel már filmtervként is díjat nyert 2011-ben, a MEDIA European Talent Prize-t, de a rendező-forgatókönyvíró korábbi rövidfilmjei is számos díjban részesültek. Az Utóéletben Kristóf Márton, Gállfi László, Anger Zsolt és Petrik Andrea játsszák a főbb szerepeket.

Bucsi Éva Symphony no. 42 című rajzanimációja rendhagyó narratívát használ, 47 különböző jeleneten keresztül mutat be egy szubjektív világképet: környezetünk irracionális összefüggéseit. A szürreális helyzetek ember és természet alkotta dolgok összhatásán alapszanak. ?A film alapötlete egy számomra érdekes emberi tulajdonságra épül. Ha külső szemlélőként tanúi vagyunk egy számunkra ismeretlen szituációnak, akkor tudat alatt automatikusan kontextusba helyezzük az eseményeket saját elképzeléseink szerint.? ? vallja a film alkotója. A film a berlini filmfesztiválon debütált, és azóta számos nemzetközi versenyen mutatták be és díjazták. Itthon a Frank című vígjáték kísérőfilmjeként vetítik.