1.

2018. május 4., péntek, 19 óra

Micsoda nagyszerű dolog

Koós János és a Kék Duna Koncert-Szalonzenekar

Művészeti vezető: Berki Sándor

 

Micsoda nagyszerű dolog,

amikor egymagam vagyok.

Nézem a tarka utca lázas ritmusát.

Magamban halkan dúdolok,

talán egy régi dallamot,

miközben úgy lesem a házak ablakát?.

 

Koós János első slágere, amely 1961-ben hangzott el először, máig felderíti a hallgatót, függetlenül attól, melyik generációhoz tartozik. A nyolcvanadik évébe lépett művész változatlan energiával, derűvel lép színpadra, és ez magával ragadja a közönséget, szívesen szállnak be vele együtt az idővonatba. A fiatal oboaművész sokoldalú tehetségét hamar felismerték, a hatvanas évek svájci sztárjáról, Vico Torrianiról készült zenei paródiája után a Kamara Varietéhez szerződtették. A slágerénekes, filmszínész, parodista, szenvedélyes vitorlás és Fradi-drukker, Koós János fellépését nagy örömmel várja az Óbudai Társaskör közönsége ? írja Szőke Cecília.

Belépőjegy egységesen: 2800 forint

2.

2018. május 5., szombat, 19 óra

Marco Bianchi zongoraestje

Liszt: A Villa d?Este ciprusai (I-II), A Villa d?Este szökőkútjai

Beethoven: f-moll, Appassionata szonáta, op. 57

Schumann: Karnevál, op. 9

 

Marco Bianchi 1971-ben született Olaszországban, a Róma melletti Tivoliban. Liszt Ferenc műveit szülővárosában hallotta először az Este Villában, ahol a zeneszerző több évig komponált. Zongoratanulmányait az Aquilai Konzervatóriumban kezdte Sergio Calligaris mester tanítványaként, majd 1995-ben kitűnő eredménnyel diplomázott a teramoi G. Braga Konzervatóriumban Pietro Iadeluca mester tanítványaként. Liszt művei meghatározó élményt jelentettek számára, ezért döntött úgy, hogy Budapesten folytatja tanulmányait, így 1997-ben felvételt nyert a budapesti Liszt Ferenc Zeneakadémiára. Majd 2004/2005-ös tanévre a varsói Fryderyk Chopin Zeneakadémiára nyert ösztöndíjat, míg 2016-ban megnyitotta magán zongoraiskoláját a Velencei-tó partján, Gárdonyban.

 

Belépőjegy: 2000 forint, senior és diákjegy: 1000 forint

Társrendező: Esti Harmóniák Kulturális Egyesület

 

3.

2018. május 10., csütörtök, 19 óra

Koncert a Madarak és Fák Napján

 

Central European String Quartet

Miranda Liu ? hegedű

Soós Máté ? hegedű

Haruka Nagao ? brácsa

Szabó Judit ? gordonka

 

Közreműködik:

Borbély László ? zongora

 

Haydn: C-dúr, Madár vonósnégyes, Hob. III: 33/3

Bartók: 4. vonósnégyes

***

Messiaen: Téma és variációk hegedűre és zongorára

Messiaen: Darab zongorára és vonósnégyesre

Dvořák: F-dúr, Amerikai vonósnégyes, op. 96

 

A Central European String Quartet tagjai, a négy virtuóz zenész, Miranda Liu, Soós Máté, Haruka Nagao és Szabó Judit különleges, feltűnően egységes formációvá álltak össze. Külön-külön számtalanszor neves hazai és külföldi zenekarokkal játszottak, felléptek a legfontosabb koncerttermekben. Miranda Liu (első hegedű) a Concerto Budapest Szimfonikus Zenekar koncertmestere, aki győztese számos országos és nemzetközi versenynek, és mind szólistaként mind kamarazenészként is több száz koncertet adott. Jelenleg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem doktorandusza. A második hegedűs Soós Máté, aki nemrégiben nyerte meg a Győrben rendezett Wieniawski Hegedűversenyt, Perényi Eszter növendékeként jelenleg is hallgatója a Zeneakadémiának. Haruka Nagao hegedűn és mélyhegedűn is játszik, a Magyar Állami Operaház koncertmestere. Számos nagysikerű koncertet adott szólistaként különböző zenekarokkal Európában és Ázsiában. Jelenleg a tokiói Geidai Egyetem doktorandusza, miközben elkezdte mesterképzését a Zeneakadémia mélyhegedű szakirányán. A Concerto Budapest cselló szólamvezetője, egyben a világhírű Keller Quartet tagja, Szabó Judit szintén ?nagy utazó?, fellépett a világ legjelentősebb koncerttermeiben, emellett a Zeneakadémia Kamarazene Tanszékének oktatója.

 

Belépőjegy: 1500 forint, senior és diákjegy: 750 forint

4.

2018. május 11., péntek, 19 óra

Az Accord Quartet koncertje

Házimuzsika Farkas Zoltán zenetörténésszel

 

Mező Péter, Veér Csongor ? hegedű

Kondor Péter ? brácsa

Ölveti Mátyás ? gordonka

 

Mozart: C-dúr Disszonancia vonósnégyes, K. 465

Ligeti: 1. vonósnégyes

 

Az Accord Quartet 2001-ben alakult a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem négy hallgatójából. Első közös muzsikálásuk után, amikor a Zeneakadémia könyvtárából kikölcsönözve átjátszották Haydn vonósnégyeseit, elhatározták, hogy kvartettet alakítanak. Ennek 17 éve. Azóta a zenei élet meghatározó egyéniségeivé váltak, több száz hangversenyt adtak, illetve számos ősbemutató is fűződik nevükhöz. Magyarországi koncertjeik mellett Európa szinte minden országában felléptek. A nemzetközi Brahms-versenyen, Pörtschachban (A) első díjat nyertek 2009-ben. Az Accord Quartet 2008-ban Artisjus-díjat, 2010-ben Junior Prima-díjat kapott. Neves zeneszerzők komponáltak nekik vonósnégyest: Fekete Gyula, Vajda János, Zombola Péter, Kákonyi Árpád, Kovács Zoltán, Berta István, továbbá Petrovics Emil, Kurt Schwertsik és John Corigliano vonósnégyeseit a szerzőkkel tanulták és játszották.

 

A négy színes egyéniségű fiatalember a kvartettezés mellett sokféle zenei területen tevékenykedik: Mező Péter a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Kamarazene Tanszékének oktatója, az Óbudai Danubia Zenekar koncertmestere, a Dán Kamarazenekar tagja. Veér Csongor egykori gyerekszínész barátjával, Kárász Eszterrel az Eszterlánc zenekarban bűvöli el a gyerekeket, Kondor Péter az Operaház zenekara brácsaszólamának vezetője, Ölveti Mátyás pedig amellett, hogy a Debreceni Egyetem Zenei Tanszékének oktatója, a népszerű Szabó Balázs Bandájában csellózik és énekel.

 

Belépőjegy: 1600 forint, diákjegy: 800 forint

Támogató: Nemzeti Kulturális Alap

 

5.

2018. május 14., hétfő, 19 óra

Bársonyos hangok

 

Karasszon Eszter, Karasszon Dénes ? gordonka

 

Barri?re: G-dúr duó, no.10

Viotti: D-dúr duó, op. 29

Gliére: Duók csellóra, op. 53

Lendvay: Hét rövid darab két csellóra

Bartók: Duók (Walter Kurz átiratai két csellóra)

 

Karasszon Dénes és Eszter zenészcsaládban születtek tíz év különbséggel Debrecenben. Mindketten zenekari művészek és szólisták. Dénes a Magyar Állami Operaház és a Savaria Barokk Zenekar csellistája, doktori értekezését Richard Strauss, az operaszerző címmel írta. Eszter 2016-ban diplomázott a Zeneakadémián, jelenleg a doktori iskola hallgatója, a Concerto Budapest csellistája, keresett kamarazenei partner. A testvérek programválasztása tükrözi nyitottságukat: szívesen játszanak a zeneirodalom korábbi korszakaiból éppúgy, mint kortárs zenei darabokat ? tudjuk meg Szőke Cecíliától.

 

Belépőjegy: 1500 forint, diákjegy: 750 forint

A Zeneakadémia ajánlásával

 

6.

2018. május 16., szerda, 17 óra

Játékos muzsika 7x10 percben

 

Közreműködnek:

Rónaszéki Tamás növendékei (hegedű)

 

Műsorvezető: Czigány György

 

?Egy kis élmény, egy kis öröm, egy kis érdekesség, amelyre az ember kíváncsi, de nem tudta, hogy érdekli, és egyszer csak azt gondolhatja, hogy jé, ez milyen érdekes, akkor ennek utána nézek! A kíváncsiság ébresztgetése ez. (?) Zenét érdemes hallgatni, mert az valami nekünk való szép dolog, és ráadásul, mint minden művészet, életünk legfontosabb kérdéseiről, indulatairól, érzelmeiről szól.?

Czigány György ? Óbudai Anziksz

 

Belépőjegy egységesen: 500 forint

 

7.

2018. május 26., szombat, 19 óra

Mózes Tamara (ének-zongora) szólóestje

 

Mózes Tamara: Moozing

Cross-Folk

 

Mózes Tamara komolyzenei zongoradiplomája után a párizsi Conservatoire Régional jazzének- és improvizáció szakán folytatta tanulmányait, majd 2011-ben a Francia Állam ösztöndíjasa, 2015-ben pedig Lakatos Ablakos Dezső jazzösztöndíjas volt. Jelenleg Belgiumban a Royal Conservatory of Antwerp jazz-mesterképzésén vesz részt. Koncertjén a nemrégiben megjelent Moozing című albumáról játszik, mely nyilatkozata szerint a legszemélyesebb lemeze.

 

?Azt a világot szeretném bemutatni vele, ami zongorista-énekesnőként és dalszerzőként vagyok, és amit élő koncerteken is előadok. Olyan címet kerestem, amely valahogy kapcsolódik a nevemhez, illetve egy olyan tevékenységhez, amelyben valamire fókuszálunk, ráközelítünk. A Mózesből és a zoomingból beugrott a Moozing?.

A Cross-Folk pedig még ennél is frissebb anyag: megjelenés előtt álló lemez, melyből ízelítőt hallhatunk.

 

Belépőjegy egységesen: 2000 forint

Támogató: Nemzeti Kulturális Alap

8.

2018. május 31., csütörtök, 19 óra

Kobzos Kiss Tamás-emlékkoncert

 

Kobzos Kiss Tamás 1950?2015

Dúdolj verset ? Kobzos Kiss Tamás életmű kötetének bemutatója. A kiadvány CD- és DVD-mellékletekkel ad szinte teljes képet a Kossuth-díjas művész szinte teljes életművéről Csörsz Rumen István szerkesztésében.

 

A koncerten közreműködnek zenésztársai, egykori tanítványai és az Óbudai Népzenei Iskola tanárai

 

?Az éneklés a lényeg nálam. Igaz, Kobzos előnevet kaptam 1977-ben. Apám egy volt tanítványa, Buda Ferenc adta ezt a nevet ? aki aztán nekem is jó barátom lett, később még a fiát is tanítottam itt az Óbudai Népzenei Iskolában ?, és ez alapján nyilván azt gondolják, hogy én kobzos vagyok. Ez a név azonban régen elsősorban énekest jelentett. Én sok hangszert szeretek, mindig azt választom, ami legközelebb áll az énekhez, mert mégis csak az ének az elsőrendű számomra. Nem is vagyok olyan jó hangszerjátékos, mint sokan mások.?

Forrás: Óbudai Anziksz

Szerkesztette: Csörsz Rumen István

 

A belépés díjtalan.

Társrendező: Óbudai Népzenei Iskola, Krúdy-negyed

 

Kultúra.hu