Ismét a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház ad otthont a Szín-Tár fesztiválnak, ahol izgalmas vizsgaprodukciókat tekinthetnek meg a nézők feltörekvő színművészek előadásában március végén.

Olyan neves rendezők munkáit láthatják majd a nézők a Kelemen László Kamaraszínház és a Ruszt József Stúdiószínház színpadán, mint Zsótér Sándor, Mohácsi János vagy Vidnyánszky Attila. Jól ismert klasszikusokkal – Kosztolányi Dezső Édes Annája, Szép Ernő Tűzoltója, Petőfi Sándor János vitéze, Beaumarchais Figaro házassága című darabja – éppúgy találkozhatunk a műsorban, mint ígéretes kortárs darabokkal: Tasnádi István Titanic vízirevüjével, a Pintér Béla–Darvas Benedek szerzőpáros Parasztoperájával, Székely Csaba Bányavirágával, Görgey Gábor Komámasszony, hol a stukker?, valamint Pintér Béla Szutyok című darabjával. Ezen felül varázslatos utazást tehetnek a nézők az orosz románcok, a berlini kabaré, a francia sanzonok és a pesti kuplék világába a Nagy dalkultúrák című produkció keretében.

A fesztiválra visszatérő intézmények – a Színház- és Filmművészeti Egyetem, a Pesti Magyar Színiakadémia, a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem, a kolozsvári Babeș–Bolyai Tudományegyetem, az Újvidéki Művészeti Akadémia és a MATE Kaposvári Campus Rippl-Rónai Művészeti Intézet – mellett idén új résztvevő színesíti a programot: a Pozsonyi Színművészeti Egyetem, akik a The Art művészeti ügynökséggel közös produkciójukkal érkeznek Kecskemétre.

Idén is szakmai zsűri választja ki a fesztiválnyertes előadást.

A zsűri tagjai: Tóth Kata, a Kecskeméti Nemzeti Színház dramaturgja, a fesztivál szakmai vezetője, Märcz Fruzsina, a Kecskeméti Nemzeti Színház színművésze, Galambos Attila, a Kecskeméti Nemzeti Színház irodalmi vezetője, valamint Szabó Attila színháztörténész, tanár, az OSZMI munkatársa.

Kísérőprogramokban is bővelkedik az egyhetes fesztivál: minden nap szakmai beszélgetéssel zárul majd Tóth Kata vezetésével, illetve két workshopot is szerveznek a rendezvényen résztvevő hallgatóknak: Főző Brigitta mentálhigiénés segítő szakember arra tanítja a leendő színművészeket, hogyan tudnak kiállni magukért, míg Tóth Kata, a fesztivál szakmai vezetője dráma- és színházpedagógiai workshoppal várja őket, hogy új nézőpontokat szolgáltasson hivatásukhoz.

Nyitókép: Édes Anna. Forrás: Szín-Tár