Maurer Dóra tanítványai címmel nyílt kiállítás Brüsszelben

Egyéb

Maurer Dóra tanítványai címmel nyílt kiállítás a brüsszeli Liszt Intézetben kedden. A tárlat magyar művészek munkáin keresztül mutatja be a nemzetközi hírű magyar vizuális művész hatását a következő generációkra és művészetükre.

Burányi Adrienne, a brüsszeli magyar kulturális központ igazgatója a megnyitón emlékeztetett arra, hogy a Kossuth-díjas Maurer Dóra, aki a múlt héten a Nemzet Művésze címet is megkapta, nemcsak alkotóként, hanem tanárként is tevékenykedik, az 1970-es évektől formálja művészek generációit. Noha a Brüsszelben kiállító művészek mindegyike különböző generációt és stílust képvisel, egy dolog közös bennük: életük egy bizonyos pontján mindannyian Maurer Dóra sajátos tanítási megközelítésének hatása alá kerültek.

A kiállításon, amely Londonból érkezett Brüsszelbe, Maurer Dóra nyolc tanítványa − Chilf Mária, Cserny Márton, Csörgő Attila, Jovánovics Tamás, Nagy Barbara, Szegedy-Maszák Zoltán, Wolfsky András és Zalavári András − művei láthatók.

Maurer Dóra, az egyik legkeresettebb kortárs magyar művész már több mint öt évtizede aktív. Számos területen dolgozott, beleértve a filmek világát, a szobrászatot, a fotográfiát és a festészetet is. Legutóbbi, a londoni Tate Modernben 2019-ben nyílt önálló kiállítása az év elején zárt be.

Fotók forrása: a Liszt Intézet Brüsszel Facebook-oldala