Tavasszal 366 pár kezdett költésbe, 46 páré meghiúsult. A költőpárok számát tekintve az idei a második, a fiókaszámot nézve pedig a legjobb esztendő az elmúlt 35 évből – írták.
A legtöbb gólyapár, 33, Békéscsabán költött, ők 76 fiókát nevelnek. A makói tájegységben egy hatfiókás fészekaljat is találtak a természetvédelmi szakemberek, ami kimagaslónak számít. A Dévaványai-Ecsegi pusztákon több ötfiókás fészekalj is van. Körösladányban egy pár fán kezdett fészeképítésbe, amire másutt nem volt példa Magyarországon. Tojást viszont nem raktak.
Békés vármegyében a Körösök köze, a Berettyó és a Kettős-Körös által határolt térség a legjobb gólyás terület. A 2014-es rekordév után drasztikus visszaesés volt, majd 2020 óta ismét emelkedik a költésszám.
A költőterület, a vonulási útvonal és a telelőterület befolyásolja leginkább azt, hogy adott évben mennyi a költőpárok és a fiókák száma. 1996-ban például nagyon rossz időjárás volt a vonulási útvonalon, az erős szél és a hóvihar megtizedelte az állományt. 2014-ben viszont rengeteg pocok, hatalmas táplálékbőség volt a költőterületen, ezért ugrott meg a sikeres költések száma. Idén a pocok ugyan kevés, de sáskát bőven találnak a gólyák.