Megjelent László Ferenc történész, kritikus legújabb könyve a Jaffa Kiadó gondozásában. A Honi bestiárium a XX. századi magyar irodalom 33 írójának portréját és pályaképét mutatja be.

Az írók kifejezetten érdekes figurák, egyik-másikuk pedig egyenesen panoptikumba illő alak. Márai szavaival: „a magyar bestiárium különösségei” ők. A kötet 33 magyar író portréját és pályaképét kínálja a XX. századból. Jelentős és elfeledett, jellemes és állhatatlan, reakciós és világforradalmár, népies és urbánus, imponáló életművet megalkotó és ma már jószerint olvashatatlan literátorok egyaránt akadnak közöttük. Jellemzően olyan szerzők, akiket nem sorolunk a legnagyobbak közé – sőt a túlnyomó többségüket manapság még csak emlegetni sem szokás.

Jóllehet irodalmi kultúránk gazdagságát és változatosságát, egyszersmind a század történelmi és (kultúr)politikai fordulatait segít érzékletessé tenni, ha megismerjük a mezőnyt az óriások körül. Róluk szól ez a könyv, és persze arról, hogy olvasni jó: nemcsak a felfedezésre érdemes (majdnem) remekműveket, de a meghatóan poros regényeket is.

László Ferenc kritikus, történész, szenvedelmes ismeretterjesztő. A Muzsika folyóirat és az Opera Magazin egykori, illetve a Revizor kritikai portál aktív szerkesztője, a Bartók rádió műsorvezetője. Olthatatlan érdeklődésének tárgyai a holt írók és az operák.

A kötetet a szerző június 11-én 17–18 óra között dedikálja az ünnepi könyvhéten, a Jaffa Kiadó standjánál. Hivatalos könyvbemutató: június 29-én 18 órakor a Magvető Caféban. Moderátor: Bősze Ádám.

Nyitókép fotó: Mátyássy Jónás