Köszöntő beszédében Hammerstein Judit elmondta: hazánk számára India az egyik legfontosabb partner Ázsiában. Hatékony és eredményes együttműködésünkre jó példa a tavaly együtt ünnepelt Amrita Sher-Gil-centenárium, melyet az UNESCO is kiemelt évfordulóvá nyilvánított. 2013 októberében hazánk részéről miniszterelnöki látogatásra került sor, a küldöttség tagjaként pedig Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere 2013-2015-re szóló kulturális csereprogramot is aláírt. Külön öröm, hogy a filmművészet is teret nyert az országaink közötti kooperációban, ezt a most induló, az indiai filmgyártás századik évfordulója alkalmából megrendezett filmfesztivál is bizonyítja. ?Az indiai kultúrkör sajátosságait, a társadalmi tradíciót és a mai kor konfliktusait tükröző, ugyanakkor az egyediséget az általánosban feloldó indiai filmek az értékből élményt varázsolnak, ezért lehetnek érdekesek nemcsak hazai földön, hanem szerte a világban, így Magyarországon is? ? hangsúlyozta.
Az Indiai Kulturális Központban és a Puskin Moziban február 7?16. között zajló fesztiválon tíz filmet vetítenek, többek között a nők kiszolgáltatottságáról szóló, Csípős igazság (1986) című drámát, az immár klasszikusLángnyelveket (1975), az indiai filmtörténet egyik legnagyobb kasszasikerének számító, 3 félnótás (2009) című vígjátékot, valamint az ötszörös Filmfare-díjnyertes thrillert, A sztorit (2012). Az ezer ízű szerelem című romantikus vígjátékot február 16-án, a fesztivál zárónapján játsszák az Indiai Kulturális Központban.
A filmfesztivál ideje alatt a Puskin Moziban 100 éves az indiai film címmel kiállítás látható, amely bemutatja az indai filmgyártás legfontosabb állomásait, kiemelkedő alkotóit és filmcsillagait.