Megújult pesti műemlékek fotókon

Egyéb

 

A Miniszterelnökség és a Magyar Építőművészek Szövetsége (MÉSZ) által kiírt pályázat résztvevőinek a Kossuth térről, a Várkert Bazárról, a Ludovika főépületéről, a Pesti Vigadóról, valamint a Zeneakadémia nemrég megújult épületéről kellett képeket készíteniük - mondta el a kiállítás megnyitóján a MÉSZ elnöke. Sáros László György kiemelte: a szövetség székházában már bemutatott anyag ?nem képes riport. Egy-egy kép önmagáért: a jó képért? készült.

Tarlós István főpolgármester arra emlékeztetett, hogy Budapest mintegy 2300 egyedi és 350 területi műemléki védelmet élvező objektumához viszonyítva ez az öt megvalósult műemléki projekt nem tűnik soknak, nem szabad azonban elfelejteni, hogy milyen jelentőségű műemlékekről van szó. Mint hangsúlyozta, ez az öt felújítás szervesen kapcsolódik a főváros 2010 óta zajló középület-, lakóépület- és köztér-rekonstrukciós programjához.

A városlakók jobb közérzetéhez a kormánnyal együttműködve a Fővárosi Önkormányzat egyebek mellett a közlekedés racionalizálásával, villamosvonalak felújításával vagy az évtizedek óta húzódó M4 beruházás befejezésével is nagymértékben hozzájárult - jegyezte meg, hozzátéve: a kiállítás képei Budapest és a kormány sikeres együttműködését is visszatükrözik.

Fürjes Balázs egyes kiemelt jelentőségű budapesti beruházásokért felelős kormánybiztos felidézte: az öt műemlék-felújítás döntően állami beruházással valósult meg, de mindenben számíthattak a főváros segítségére is. ?Sarokpontja a kormány munkájának, hogy Magyarország csak akkor tud jobban teljesíteni, ha a főváros is jobban teljesít? - hangsúlyozta Fürjes Balázs.

Fekete György, a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) elnöke köszönetet mondott a kormánynak, az adófizetőknek és az építészeknek, amiért az elmúlt években az MMA tulajdonába került Pesti Vigadó épülete is megújulhatott. ?Az MMA célja, hogy a Vigadó a jövőben is az építészet otthona legyen, jövőre például egy Feszl Frigyes-kiállításnak ad majd helyet? - árulta el az MMA elnöke.

Forrás: MTI

Fotó: Csákvári Zsigmond