A délelőtt folyamán a Vörös-szalonban Harmath Artemisz irodalomtörténész, gyermek- és ifjúsági irodalmi szakértő, valamint Biró Kristóf színművész mutatja be az Apa olvas című mesekönyvet. A kötet egyszerre szól a gyerekeknek, de a felnőttek számára is tanulságos élményt nyújthat, felhívva a figyelmet az olvasásra nevelés fontosságára.
A legfiatalabbak számára a múzeum előterében is tartalmas időtöltést kínál az egészen 15.00 óráig kipróbálható óriás méretű kirakó, melyet az MNMKK Országos Széchényi Könyvtár munkatársa, a szabadidejében kirakójátékokkal foglalkozó Gondos Gábor tervezett. A foglalkozás alatt kódexek, népművészeti motívumok és iparművészeti alkotások motívumait rakhatják ki a résztvevők.
Déltől a Szentendrei Régi Művésztelep közreműködésével montázsworkshopot tartanak, amely programon összefonódik a képzőművészet és az irodalom. Ikonikus magyar versidézetek kerülnek ezúttal az asztalra, amelyekhez asszociatív módon, szabadon készíthetnek képeket a látogatók, híres magyar vonatkozású festményeket alapul véve.
Délután 14.00 órától Juhász Anna összművészeti programsorozata érkezik a PIM-be. A Sanctum vendége ezúttal Baricz Gergő zenész és Mészáros Tibor irodalomtörténész, Márai-kutató lesz, akik a 2025-ben évfordulót ünneplő irodalmi alkotókat mutatják be Juhász Anna irodalmárral közösen. A kifejezetten diákok számára meghirdetett programon zene és irodalom egybeforr, miközben a múzeum gyűjteményében található relikviákon és fotókon keresztül közelebb kerülhet a közönség mások mellett József Attila, Márai Sándor, Nagy László és Jókai Mór személyéhez.
Január 22-én este 19.00 órától Cseh Tamás születésének évfordulóját ünnepelve a Komp kollektíva jóvoltából Ez egy levél… Cseh Tamás születésnapjára címmel csendülnek fel a Levél nővéremnek 2. dalai. Erre a programra azonban a férőhelyek elfogytak.