2.

Franciaország elismeri Marokkó szuverenitását: Marokkó kikiáltja Franciaországgal szembeni függetlenségét. Egyezményük a franciáknak kedvező módon (koncessziók, támaszpontok) rendezi a két ország kapcsolatát.

6.

Egyiptom, Szíria és Szaúd-Arábia konferenciája Kairóban: a három ország közös katonai parancsnokságot állít fel Izrael ellen.

8.

Tüntetések Grúziában: Tbilisziben, valamint Goriban, Sztálin zarándokhellyé átépített egykori szülőfalujában grúz tüntetők tömegesen fejezték ki hűségüket a diktátor emléke iránt.

9.

Letartóztatják Makarios érseket: Az 1878-as Ciprusi Konvenció alapján Anglia szerezte meg a szigetország fölötti fennhatóságot, ugyanakkor Ciprus formálisan az Ottomán birodalom része maradt. Mivel az első világháborúba a törökök Németország oldalán léptek be, Anglia 1914-ben megszállta a szigetet. 1923-ban a Lausanne-i Egyezmény alapján Törökország Ciprussal kapcsolatos valamennyi jogáról lemondott. 1925-ben Ciprust koronagyarmattá nyilvánították. A II. világháborút követő időszakban a más országoknak biztosított önrendelkezési jogot a britek nem támogatták, a szigetország stratégiai jelentősége miatt. Válaszul 1955-ben nemzeti szabadságharc vette kezdetét a gyarmati uralom ellen. III. Makarios, aki 1950-ban lett Ciprus érseke, az ellenállási mozgalom (Ethniki Organosis Kyprion Agoniston) egyik vezetője volt. Az angolok letartóztatása után a Seychelles-szigetekre száműzték.

10.

Új sebességrekord: Peter Twiss tesztpilóta a Fairey Delta 2 típusú sugárhajtású vadászgéppel több mint 1820 km/órás sebességgel süvített a levegőben mindösszesen 30 méterrel a megengedett legnagyobb magasság alatt.

12.

Rákosi beszámol a XX. kongresszusról: a magyar pártvezér a Magyar Dolgozók Pártja központi vezetőségének kétnapos ülésén (március 12-13.) tartott beszámolójában megpróbált az új moszkvai kurzushoz igazodni. Állítása szerint Magyarországon már korábban felszámolták a sztálinizmust, s az MDP már ez ideig is ennek szellemében dolgozott.

13.

Az évszázad legnagyobb jeges árvize: a magyarországi dunai árvizek történetének legtragikusabb jeges árvize az időjárás télutói megenyhülésével és a jég felszakadozásával keletkezett jégtorlódások visszaduzzasztásából jött létre. Az óriási méretű jégtakaró Mohács feletti mennyisége a becslések szerint 186 millió köbméter volt. A március 3. óta tartó védekezésben másfélmillió homokzsák, 20 kotrógép, 180 dömper, 2455 teherautó dolgozott. A Duna árvizének a szűk bogyiszlói átvágásban és Baja alatt a szekcsői szűkületben a jég alatt és a jég mellett kellett lefolynia, ami oly magas vízállást jelentett, amilyet az árvízvédelmi töltések kivédeni nem tudtak.

17. 

Rendezvényt tart a Petőfi Kör: a Petőfi Kör első nagyobb szabású rendezvényén az egykori MEFESZ vezetői találkoztak a Kossuth Klubban.

18.

Kolozsváron megkezdődik az ún. "jurisdikciós" per: zárt tárgyaláson a katonai törvényszék "hazaárulással" és "tiltott iratok rejtegetésével és terjesztésével" vádolt meg egy egyházi csoportot, amely a Rómával szembehelyezkedő, pártirányítás alá rendelt katolikus egyházzal szembeszállt.

Zárt tárgyaláson a katonai törvényszék Macskási Pál vezette tanácsa "hazaárulással" és "tiltott iratok rejtegetésével és terjesztésével" vádolja a Simonfi-csoport tagjait. Valójában az a "bűnük", hogy szemben álltak Adorján Károllyal és néhány társával (akik egy Rómával szembe forduló, kvázi "államosított" katolikus egyházat akartak létrehozni) és a még szabad lábon lévő titkos ordinárius, Fuchs Gábor, valamint a plébánosok egy része megpróbálták megakadályozni, hogy Adorjánék befolyásukat a papok nagyobb részére ki tudják terjeszteni.

A per másnapján a törvényszék Simonfi Andor baróti káplánt, Pál József bonchidai plébánost, Ferencz Benjámin volt gyulafehérvári püspöki irodaigazgatót és dr. Gurzó Anaklét ferences teológiai tanárt 7-7; Fuchs Gábor petrozsényi plébánost, Erőss Lajos kolozsvári káplánt, Csutak László kolozsvár-szentpéteri káplánt, Ambrus György katonai plébánost és Dénes Anna Szeréna kolozsvári szociális nővért 6-6; Márton József csíkszentsimoni káplánt és Hajdú Gyula kolozsvár-belvárosi káplánt "izgatás" vádjával 5-5 év börtönbüntetéssel sújtják. Hajdú és Márton József büntetése éppen amnesztia alá esik, ezért március 21-én kiszabadulnak. P. Gurzó Anaklét 1962-ben, Simonfi, Fuchs és Erőss 1964-ben szabadul. Pál Józsefnek 1961. november 29-én lejárt volna a büntetése, de őt is a B?r?gánba száműzik, akárcsak Ferencz Benjamint és Csutak Lászlót, ahonnan mindnyájan 1964-ben szabadulnak. Ambrus György 1958 körül meghal a B?ile Mocrini mocsaraknál lévő munkatelepen.

19.

ENSZ leszerelési konferencia Londonban: 1956. március 19-től május 3-ig Londonban leszerelési konferenciát rendeznek az ENSZ tagállamainak részvételével.

20.

Tunézia elnyeri függetlenségét Franciaországtól: Franciaország elismeri Tunézia függetlenségét, és a marokkóihoz hasonló egyezményt írnak alá.

21.

Országos államvédelmi értekezlet: Az 1956. március 21-i országos államvédelmi értekezlet az 1955. évi munkáról.

23.

Pakisztán az első iszlám köztársaság.

Szudán elnyeri függetlenségét

Gheorghiu-Dej beszámol a XX. kongresszusról: a román Munkáspárt Központi Vezetősége plénumán Gheorghe Gheorghiu-Dej számol be az SZKP XX. kongresszusáról. Dej minden korábbi hibát az 1952-ben eltávolított Luka-Pauker-Georgescu-frakció nyakába varrt, kijelentve, hogy a személyi kultuszt felszámolták.

26.

A szocialista országok elhatározzák, hogy az oroszországi Dubnában Egyesített Atomkutató Intézetet létesítenek.

27.

Rákosi beismeri a Rajk-per koncepciós voltát: Rákosi Mátyás Egerben, a Heves megyei pártaktíván ismerte be, hogy a Rajk-per provokáción alapult, s bejelentette számos volt szociáldemokrata szabadon bocsátását.

29.

Szabadlábra helyezik Szakasitsot, büntetése félbeszakításával szabadul Marosán. Marosán Györgyöt 1950. július 7-én vette őrizetbe az ÁVH, november 24-én elsőfokon, december 11-én jogerősen halálra ítélték, majd tárgyalás nélkül életfogytiglani börtönbüntetésre módosították az ítéletet. Szakasits Árpádot 1950. április 24-én tartóztatták le koholt vádak alapján, s 1950. november 24-én háborús bűntett, kémkedés, a demokratikus államrend megdöntésére irányuló szervezkedés vezetésének vádjával életfogytiglani fegyházra ítélték.