A Szentesről elhurcolt könyvek a hódmezővásárhelyi könyvtár pincéjébe kerültek, s a későbbiekben, amikor elmúltak a "bezúzásos idők", a könyvtár rendszerezte és megmentette az értékes könyvritkaságokat. Most a szentesi Koszta József Múzeum ligeti kiállítóhelyén a Múzeum a múzeumban című kiállításon a legrégebbi 102 könyvet, például Szenci Molnár Albert 1600-ban kiadott Bibliáját tekinthetik meg a látogatók.
A tárlat másik, szenzációsnak mondható válogatása László Gyula nemzetközi hírű régészprofesszornak a szentesi múzeumhoz kapcsolódó tevékenységét ismerteti. Mellőzöttsége éveiben, az 1950-es évek elején a professzor magas színvonalú régészeti kiállítást rendezett Szentesen. A bemutatott tárgyi emlékanyagot falra festett képekkel illusztrálta. A később ismertté vált régészeti rekonstrukciós képei a Kurca-parti városban születtek meg. A kelta kor hétköznapi életét ábrázoló műalkotását most eredeti szépségében csodálhatják meg az érdeklődők.
A kiállítás rendezői, dr. Fári Irén és Richter Éva önálló tárlóban hívják fel a látogatók figyelmét dr. Csalog József régész, egykori múzeumigazgató munkásságára. Csalog nemcsak a világhírű Szegvár-tűzkövesi Sarlós isten felfedezője volt, hanem a magyar őskor régészeti kutatásában új utakon járva, a magyarországi kísérleti régészet egyik megalapozója.
A tárlat részét képzik a napjainkra több mint háromszázezer darabot számláló szentesi gyűjtemény legszebb tárgyai. A kiállítás március 13-án, csütörtökön délután 15 órakor nyílik.