Czompó Gábor
„Én inkább az olyan könyveket szeretem, amin akár soronként megállva is el lehet mélázni. Szeretek a történetekben elmerülni, nemcsak derékig sétálni bennük, hanem teljesen alábukva megélni. Lepjen el teljesen! Nem kell hogy sodorjon a történet, szeretem rágni a szavakat.
Mostanában fejeztem be Tompa Andrea Sokszor nem halunk meg, Jászberényi Sándor Mindenki másképp gyászol, Csányi Vilmos Teremtő képzelet című könyvét, de szívesen olvasok Knausgardot, Fossét, Ishigurót, Murakamit, Dosztojevszkijt, Houellebecq-et és versesköteteket is.”
Köteles Leander
„Az utazásaim során leggyakrabban írni szoktam, nem olvasni. Viszont utoljára Viktor E. Frankl Mégis mondj igent az életre! című művét olvastam el, melynek tartalma arra világított rá, hogy az emberek problémáinak nagy része csupán a fejükben létezik. Illetve arra, hogy bármennyire is nehezek a körülmények, egy dolog biztos: a változás. A megoldás pedig egyértelműen egy jól beállított gondolatmenet és a pozitív érzelmi töltet.”
Polgár Kristóf
„Ez nálam nagyon változó, nem tudom konkrét művekhez kötni, például hogy Párizsba Rimbaud-t vinnék. De mindig van nálam egy verseskötet, ha reggel a kávé mellé jólesne valami hangulatteremtő, és viszek egy regényt is, ha kifekszem a partra olvasni.”
Lil Frakk
„Az elmúlt öt évem, bármennyire is jó lett volna, sajnos nem az olvasásról szólt. Úgyhogy amikor olvasok is, akkor általában csak különböző hírportálokat, amikre egyébként mindenkit ösztönzök, hiszen a mostani kulturális, politikai és közéleti helyzetben szerintem mindenkinek érdeke lehet, hogy képben legyen a történésekkel. Visszatérve a könyvekre: amivel legutóbb dolgom volt és különösen szerettem, az Rick Rubin A kreatív folyamat című kötete, ami, bármilyen meglepő, tényleg a kreativitásról szól. A kötet azt taglalja, hogy hogyan tudod kihozni magadból a száz százalékot, hogyan tudsz olyan mélységeket találni magadban, ami életre tudja hívni a kreatív énedet. Ez a könyv olyan tanácsokkal lát el, amelyek képesek új szelepeket kinyitni az ember agyában, ugyanakkor megtanítanak arra is, hogy miként tudd elfogadni, amikor épp nem vagy kreatív flow-ban. Ketioz (rapper) mondta, hogy amit erőltetni kell, azt nem kell erőltetni. A könyv erről is szól, és nyomokban egy kevés spiritualitást is tartalmaz, ami szintén egy új fejezetet nyitott meg bennem is.”