A zsűri számára is új helyzetet teremtett a járvány, hiszen nemcsak a budapesti személyes találkozót kellett nélkülözniük a közös munka során, hanem három időzónán át a hét órányi különbséget is egyeztetniük kellett. Minden zsűritag helyesnek tartotta, hogy a vírussal kapcsolatos képeknek nem nyitottak külön kategóriát, és a pályaművek igazolták a döntést, hiszen a képek változatosan mutatják be, hogy a járvány életünk minden területére befolyással van.

A nemzetközi zsűri tagjai voltak: Szlukovényi Tamás zsűrielnök, a Toronto/London székhelyű Archive of Modern Conflict kurátora, a Reuters volt globális fotófőszerkesztője; Heidi Levine Izraelben élő amerikai szabadfoglalkozású fotóriporter, a Sipa Press francia fotóügynökség munkatársa; Stephane Arnaud, az AFP fotó főszerkesztője; Hannah Hess, az EPA tartalomfejlesztésért felelős igazgatója és Szigeti Tamás, a Magyar Sajtófotó Kiállítás kurátora.

Díjazottak

Hír, eseményfotó
Hegedűs Róbert: Segítő kéz

1. díj: Hegedűs Róbert (Magyar Hírlap): Segítő kéz
2. díj: Móricz-Sabján Simon: (Világgazdaság): Uzsoki utcai kórház
3. díj: Huszár Szilamér (Háromszék Napilap, külső munkatárs): COVID–19

Képriport
Balogh Zoltán: A COVID–19 éve Magyarországon

1. díj: Balogh Zoltán (MTI/MTVA): A COVID–19 éve Magyarországon
2. díj: Erdős Dénes (Népszava): Free SZFE
3. díj: Balogh Zoltán (MTI/MTVA): COVID–19 intenzív osztályok Budapesten

Mindennapi élet (egyedi)
Móricz-Sabján Simon: Szilveszter

1. díj: Móricz-Sabján Simon: (Világgazdaság): Szilveszter
2. díj: Béres Márton (Népszava): Hiányzol nekünk, nagyi!
3. díj: Mónus Márton (szabadfoglalkozású): Kertészkedés

Mindennapi élet (sorozat)
Török János: Amióta a fiam meghalt, újra szívom

1. díj: Móricz-Sabján Simon: (Világgazdaság): Önkéntes karanténnapló
2. díj: Kovács Bea (szabadfoglalkozású): Pillangólány
3. díj: Török János (Délmagyarország): Amióta a fiam meghalt, újra szívom

Emberábrázolás-portré (egyedi)
Pozsonyi Roland László: Kiáltás

1. díj: Pozsonyi Roland László (168 óra): Kiáltás
2. díj: Knap Zoltán (Bors): A 99 éves Keleti Ágnes tornásznőt köszöntötték
3. díj: Földházi Árpád (Mandiner): A színház szabad

Emberábrázolás-portré (sorozat)
Nemes Tünde: Fénykeresés

1. díj: Nemes Tünde (szabadfoglalkozású): Fénykeresés
2. díj: Neményi Márton (nlc.hu): Felkenem a vöröset, felveszem az ünnepi lépőmet és leviszem a szemetet
3. díj: Somorjai Balázs (szabadfoglalkozású): Panelvilág

Művészet (egyedi)
Balogh Zoltán: Koncert a járvány alatt

1. díj: Balogh Zoltán (MTI/MTVA): Koncert a járvány alatt
2. díj: Török János (Délmagyarország): Évadnyitó
3. díj: Fazekas István (HVG): Vastaps

Művészet (sorozat)
Béres Márton: A zene házhoz megy!

1. díj: Chripkó Lili Anna (szabadfoglalkozású): Balettnövendékek távoktatásban
2. díj: Béres Márton (Népszava): A zene házhoz megy!
3. díj: Ladjánszki Máté (Népszava): Hogyan válik egy hétköznapi terelőszalag egy mozgalom szimbólumává?

Sport (egyedi)
Rózsa Tamás: Amikor kirepül

1. díj: Szabó Bernadett (Reuters): Szabadrúgás
2. díj: Szűcs Attila Ferenc (szabadfoglalkozású): Nem szokványos gólöröm
3. díj: Rózsa Tamás (szabadfoglalkozású): Amikor kirepül

Sport (sorozat)
Szalmás Péter: Karanténedzés

1. díj: Szalmás Péter (Magyar Olimpiai Bizottság): Karanténedzés
2. díj: Kerekes M. István (szabadfoglalkozású): A pillanat varázsa
3. díj: Vanik Zoltán (szabadfoglalkozású): Tour de Hongrie

Természet és tudomány (egyedi)
Szabó Irma: Szomjas vagyok

1. díj: ifj. Lőrincz Ferenc (szabadfoglalkozású): A Cet és az Emberek
2. díj Szabó Irma (szabadfoglalkozású): Szomjas vagyok
3. díj: Komka Péter (MTI/MTVA): ISS

Természet és tudomány (sorozat)
Radisics Milán: A fenntarthatóság tájképei

1. díj: Radisics Milán (Radex Media Group Kft.): Fáklyákkal a fagy ellen
2. díj: Mészáros Ferenc (szabadfoglalkozású): „Volt egyszer egy Erőmű”
3. díj: Radisics Milán (Radex Media Group Kft.): A fenntarthatóság tájképei

Társadalomábrázolás, dokumentarista fotográfia (egyedi)
Stiller Ákos: Tesztre várva

1. díj: Stiller Ákos (szabadfoglalkozású): Tesztre várva
2. díj: Balogh Zoltán (MTI/MTVA): Építőmunkás Dubajban
3. díj: Móricz-Sabján Simon (Világgazdaság): Bence

Társadalomábrázolás, dokumentarista fotográfia (sorozat)
Sivák Zsófi: Áraink forintban értendők

1. díj: Sivák Zsófi (szabadfoglalkozású): Áraink forintban értendők
2. díj: Kerekes M. István (szabadfoglalkozású): A nyomor gyermekei
3. díj: Huszár Dávid (Népszava): Vegyes kilátások

Különdíjak

Munkácsy Márton-díj a legjobb kollekcióért: Balogh Zoltán (MTI/MTVA)
Szalay Zoltán-díj a legjobb teljesítményt nyújtó 30 év alatti fotóriporternek: Béres Márton (Népszava)
A megyékben dolgozó, legjobb teljesítményt nyújtó fotóriporter: Kerekes M. István (szabadfoglalkozású)

Escher Károly-díj a Magyarországon készült legjobb hírképért: Hegedűs Róbert (Magyar Hírlap) Segítő kéz című felvételéért (a Hír kategória 1. helyezettje)

Díj a fenntarthatóság eszméjéért: Radisics Milán (Radex Media Group Kft.): A fenntarthatóság tájképei című képsorozatáért

A zsűri dicséretben részesítette Balogh Zoltánt (MTI/MTVA) Ápolónő éjszakai műszakban a COVID–19-osztályon című felvételéért.

A pályázat anyagából – a tervek szerint júliusban – nyíló 39. Magyar Sajtófotó Kiállítást idén szabadtéren rendezik meg, hogy minden érdeklődő biztonságosan, az előírásoknak megfelelő körülmények közt élvezhesse a tárlatot. A kiállítás helyszínét és pontos időpontját később közlik. A MÚOSZ Nagydíjának és az Emberi Erőforrások Minisztériuma által támogatott André Kertész-nagydíj nyerteseit a kiállítás megnyitóján hozzák nyilvánosságra.

Nyitókép: Természet és tudomány (sorozat), 3. helyezés – Radisics Milán: A fenntarthatóság tájképei