inkubator40_daazo_nagy_600x417.png
Fotó: Magyar Nemzeti Filmalap

Az Inkubátor Programra továbbra is olyan diplomás rendezők pályázhatnak, akik még nem készítettek egész estés mozifilmet, valamint olyan rendezők, akik rövidfilmjükkel nemzetközi filmfesztiválokon szerepeltek. Filmötlettel (treatment) és rövid szinopszissal a Filmalap honlapján közzétett pályázati kiírás szerint lehet jelentkezni ? közölte a Filmalap az MTI-vel. A kiválasztott filmek gyártására a játékfilmeknél 62 millió, a dokumentumfilmeknél 22 millió, az animációs filmeknél pedig 82 millió forintig nyújt támogatást az Inkubátor Program. A fiatal alkotók a filmkészítés során igénybe vehetik a Filmalap szakmai támogatását.

A beérkezett pályázatok közül a döntőbe a szakmai előzsűri október 5-ig legfeljebb 10 filmtervet választ ki, amelyek pályázati úton részesülnek a Filmalap kétmillió forint értékű forgatókönyv-fejlesztési támogatásában a Filmalap fejlesztői csapatának közreműködésével. Októbertől öt hónap áll majd az alkotók rendelkezésére a forgatókönyvek elkészítésére, majd a döntősök a március végi pitchfórumon mérettetnek meg a szakmai közönség előtt. A felkészülést a Filmalap Fast Forward Programja keretében szervezett workshopok is segítik. A tíz filmterv közül legfeljebb hármat a zsűri és további kettőt a meghívott közönség (rendezők, producerek, kritikusok, filmes szakemberek) választ majd ki.


20292820_640395366165845_3021061553655178363_n_600x336.png
Fotó: Filmalap ? Inkubátor Program Facebook-oldala

Az idén negyedik alkalommal meghirdetett, nagy sikerű kezdeményezés célja a fiatal filmesek innovatív, kísérletező alkotói bemutatkozásának támogatása. A 2015-ben életre hívott Inkubátor Program keretében a Filmalap már 15 elsőfilmet támogatott, köztük Szilágyi Zsófia Egy nap című alkotását, amelynek világpremierje a cannes-i filmfesztiválon volt, ahol elnyerte a filmkritikusok nemzetközi szövetsége, a FIPRESCI rangos díját ? írták a tájékoztatóban.

Forrás: MTI