A beérkezett pályázatokból a szakmai zsűri, Tóth Pál Sándor, Puskás Bea, Glázer Attila és Auth Attila választja ki a finalistákat és a díjnyertes alkotót, akinek egy képét a pályázatot alapító Vescot Mérnökiroda gyűjteményébe megvásárol. Jelentkezési határidő: február 28. éjfél.

?Normális. Egy szó, amellyel naponta találkozunk számos helyzetet, embert és körülményt jellemezve, anélkül, hogy pontos tartalommal tudnánk azt megtölteni. Egyáltalán mitől függ, és ki dönti el mi számít normálisnak? Önmagában van egyáltalán értelme ennek a szónak? A normalitás, mint fogalom az adott közösség saját nézőpontjának kivetítése, az aktuális jelentését a társadalom, amiben szocializálódik határozza meg. Több szemszögből is megkérdőjelezhető már a szó létjogosultsága is. Ezen felül számos további tényező is szerepet játszik a szó életre keltésében, legyen az a történelem, a társadalmi helyzet, a vallási és politikai meggyőződés, szexuális orientáció, a velünk született és felvett társadalmi szerepek stb. A pályázat célja, hogy erre a felvetésre találjon válaszokat, vagy akár még több kérdést. A gondoltamenet ugyanakkor a másik oldalról is megközelíthető, ahol egyazon érem másik oldala kerül előtérbe, az abszurd, ami meghökkent és megbotránkoztat, sokszor éles humorként jelenik meg. Az abszurddal elhagyjuk azokat az elfogadott normákat, amelyek keretein belül éljük az életünket. Az abszurd váratlanul és kiszámíthatatlanul érkezik, szokatlan módon kapcsolva össze tárgyakat, eseményeket, helyeket, személyeket ezáltal teremtve egy új világot és ezzel együtt egy új nézőpontot.

Pályázatunkra olyan munkákat várunk, amelyek a komfortzónából való kilépésre késztetik a nézőt és reflektálnak a társadalom jelenére elcsúsztatva az éles határokat a ?fekete? és a ?fehér?, a ?jó? és a ?rossz?, a ?normális? és az ?abszurd? között? ? olvasható a pályázat kiírásában.

A pályázat kritériumairól a Vesc-Art honlapján olvasható bővebb információ.