Kiállításrendezés A-Z-ig - szakmai továbbképzés indul

Egyéb

Amíg 2019. április 1. és május 30. között az ismerkedéstől a kiállításmegnyitóig eljutunk, neves hazai szakemberektől lehet tudást szerezni, gazdagon illusztrált prezentációk által hazai és külföldi példákat, jó, jobb és kerülendő gyakorlatokat megismerni. Oktatóink között lesz többek között Batári Zsuzsanna (Élményelemek, attrakció, interaktivitás a kiállításokban), aki az ?Év Kiállítása? díjat nyert Észak ? magyarországi falu tájegységének kurátora volt; Hemrik László (A kiállítás interpretációs és hasznosítási lehetőségei), a Ludwig Múzeum múzeumpedagógiai vezetője vagy dr. Ruttkay Zsófia, a MOME docense (Digitális technológiák alkalmazása a kiállításban). A kiállítási látványterv - design, arculat, belsőépítészet illetve installáció elméletébe és gyakorlatába dr. Vasáros Zsolt és Bihari Sarolta avatnak be a Seuso-kincs vándokiállítás látványtervét és installációját, valamin a Rudapithecus Látványtárat is jegyző Narmer Építészeti Stúdió képviseletében.

A 120 órás akkreditált továbbképzésen az elméleti keretek áttekintésén és a gyakorlatorientált ismeretek átadásán kívül a résztvevők több prominens budapesti és szentendrei múzeumi helyszínt is felkeresnek kiállítások elemzése céljából, és a "learning by doing" gyakorlatát követve lehetőségük lesz egy valódi kiállításba vágni a kurátori fejszét!

A kihívás: a négyhetes továbbképzés végére egy nyilvánosan látogatható kiállítást építeni.

Adott: a Skanzen infrastruktúrája, egy fix keret a vizsgakiállítás megvalósításra és egy elszánt csapat a képzés résztvevőiből, akik az ország különböző muzeális vagy kulturális intézményeiből érkezve a kurátor, a múzeumpedagógus, a kommunikációs munkatárs vagy a látványtervező bőrébe bújnak.

A projekt: kreatív folyamat az empirikus tanulás jegyében: a feladat súlya miatt érzett kezdeti megszeppenés után brainstroming, termékeny diskurzus, elrugaszkodás a kézenfekvőtől, a sztereotípiáktól, csavaros kurátori ötletek szárba szökkenése, szárnyaló kollektív kreativitás és intellektuális fej/felfrissülés, inspirációk merítése egymástól miközben észrevétlenül csapat- és kapcsolatépítés is zajlik, és a végül egy vizsgakiállítás létrehozása a Skanzen bennfentes gyakorlatvezetőjének támogatásával.


Az eredmény: kamarakiállítás a Skanzen bejárati épületében található Pont Itt! Galériában.


Jelentkezési határidő: 2019. március 10.

A továbbképzést a közgyűjtemények felsőfokú végzettséggel rendelkező munkatársainak (pl. kiállítás-rendező, muzeológus, közművelődési szakember, múzeumpedagógus, múzeumandragógus), illetve kulturális területen dolgozó szakembernek, könyvtárosoknak is ajánljuk.

Bővebb információ a képzés részleteiről és a részvételi díjról az alábbi linken érhető el:

http://mokk.skanzen.hu/20130509kiallitas-rendezes-a-z-ig-az-otlettol-a-megvalositasig-a-kozoktatas-szolgalataban.html