Elkészült a Hippikiller albuma

Egyéb

Lehet, hogy a külső szemlélő számára kissé anakronisztikus, másnak hipszter és trendi ez a formátum, nekem egész egyszerűen teljesen természetes: ha jól számolom, öt kazettás magnó is van a lakásomban, a Fostexemet pedig rendszeresen használom. Úgyhogy nem volt kérdés, hogy válogatáskazettát készítsek olyan új Hippikiller-felvételekből, amelyek bár meglehetősen eklektikusak, mégis egy jól követhető szálra felhúzhatók - mondja Bihari Balázs, a Hippikiller mindenese. - Másfelől a kazetta nekem a folyamatosság, arra a lassan huszonöt évvel ezelőtti fanzin-korszakos időre utal, amikor jómagam is kazettát adtam ki, magamét és másokét terjesztettem, fanzint, filmet, videót csináltam és számos olyan barátot szereztem, akik a mai napig itt vannak körülöttem. Nekik készül ez a kazetta elsősorban. Nyilván aranyszínű lesz.

Love Is Pain: meglepő és odasújtó elektro-rock szerzemény.
(Dömötör Endre/Recorder)

Ezt írta körülbelül egy évvel ezelőtt a Recorder a lemezen is hallható dalról, amely mellé most megérkezett további nyolc felvétel, rengeteg zenésszel, akik nem igazán azonosak a koncerteken jelenleg látható felállással - Bihari Balázs/gitár, ének, MC Fedora/ének, Mezei András/bass, Velkei Rudolf/dob -, kicsit másképp alakult.

- Alapvetően szerkesztő vagyok, biztos mégsem véletlen a soha nem használt könyvtárosi végzettség, rendezgetek, pakolgatok, gyűjtögetek, így van ez a hangsávokkal is és mindezek kezelésével. Egy végtelen tanulási folyamatban vagyok: átültem a pulthoz, köszönhetem ezt Philipp László és Schram Dávid hangmérnököknek, akiktől rengeteget tanultam és tanulok az elmúlt időszakban. Így csúsztak át a felvételek egy kvázi produceri munkába, és egyre több barátom kapcsolódott be az alaptagságon kívül, többek között a Hippikiller 1.0 dobosa, a Quimbyből közismert Gerdesits Ferkau, a szintén Quimby-tag Kárpáti Dódi trombitán a Jedo's First Bridge-ben, a singer-songwriter BoZaN a This Bridge-ben, de fontos szerepet kapott Szögi Zsuzsanna nagybőgője vagy a Akkezdet Phiai-menedzser Mogyi és szintije.

A korábbi évek rockos, poszt-punkos hangvételét most elektronikával és a nyolcvanas évek kisvilágaival kiszínező albumon talán nem is véletlen fedezhető fel a Spions-ihletettség, hiszen a szövegek jelentős részét Najmányi László Wordcitizen írta, sőt a lemez záró dalát, az Undergroundot ő maga énekli. Mindezt Bihari Balázs produceri munkája terelte egységbe Schram Dávid hangmérnök felügyelete mellett, míg a borító Jeli András, a fotósorozat Nagyillés Szilárd munkája.

Memo:
az art-rock, a poszt-punk és hard rock furcsa elegyében utazó zenekar első EP-je 2003-ban jelent meg, szerepelt a szintén ezekben az években kibontakozó BudapestRockandroll társulás első három válogatáslemezén. Ekkorra datálható a Hippikiller együttműködése a hiphopban utazó Ludditák-lányokkal, akikkel Ludditák Live néven állandó zenekarrá fuzionált. 2006-ban jelent meg a Hippikiller első nagylemeze, mely eljutott az éppen születésnapos Ted Nugenthez is, aki a következőket írta róla:

Now that?s a wonderful B-day present - yet more soulless hippies committing suicide. Carry on. I feel better again.

A nullás évek második felében az állandó koncertezés mellett két, az MTV-ben rengeteget játszott klip ? Budapest Rockandroll (2008), Rockandroll Journalist In Midlife Crisis (2009), illetve a Buppa részére átdolgozott nagy sikerű Flaszter Maszter videója (2010) készült, majd az akkori basszusgitáros, Hó Márton önálló zenekar-alapítása után a Hippikiller egy időre standby funkcióba kapcsolt, hogy 2013-ban lépjen ismét a színpadra a fentebb már említett felállásban.

A Hippikiller április 19-én fellép a Record Store Dayen 11.00 órai kezdettel a Wave lemezboltban.