Művészek és közpolitika

Egyéb

A Közép-európai Egyetem (CEU) Közpolitikai Iskolájának 2016-os, éves konferenciája olyan kérdésekkel foglalkozik, amelyeket ritkán tesznek fel kormányzati és tudományos körökben. Hogyan tudnak a művészek kapcsolódni a közpolitikai kérdésekhez? Hogyan befolyásolja a problémák művészi ábrázolása a problémák megítélését? Elő tudják-e segíteni a művészek a közösség intenzívebb bekapcsolódását a közpolitika formálásába? Hogyan és mi célból kérdőjelezik meg a művészek a koncepciókat a társadalomban? Hol van a humor, illetve a politika, a cenzúra és az erőszak metszéspontja?

 

Céljuk, hogy ? Magyarországra, Indiára, Mexikóra, Szudánra és Szíriára összpontosítva ? globális nézőpontot kínáljanak olyan kérdések terén, mint a demokrácia, a drogok, a migráció, az erőszak és a cenzúra.

 

Az eseményt június 4. és 7. között rendezik meg.

 

A konferencia néhány résztvevője:

Képzőművészek: Khalid Albaih (Khartoon!), Issam Kourbaj (Another Day Lost), Abby Robinson (Body Imaging), Bryan Lewis Saunders (Daily Self-Portraits, The Many Faces of Withdrawal)

Filmrendezők: Talal Derki (Return to Homs ? a Sundance Filmfesztivál díjnyertes alkotása), Janine di Giovanni (7 Days in Syria), Dirar Khattab (The Death of Aleppo), Charlotte Eagar és William Stirling (The Queens of Syria)

Írók: Reyna Grande (Across a Hundred Mountains, Dancing with Butterflies), Meena Kandasamy (Touch, Ms. Militancy), Valeria Luiselli (az Amerikai Nemzeti Könyvalap ?5 under 35? díjának nyertese, a Sidewalks és a Faces in the Crowd szerzője), Eduardo Rabasa (a Mexico20 rangsora szerint a húsz legjobb fiatal mexikói író egyike, a La suma de los ceros szerzője)

A konferencia részletes programja (amely tájékoztatást nyújt a kiállításokról, a filmvetítésekről és a panelbeszélgetésekről), itt érhető el: https://spp.ceu.edu/sites/spp.ceu.hu/files/attachment/event/1996/sppannualconference2016v4.pdf.