Szintetikus műfajok állnak az SZFE képzéseinek fókuszában, s ezeknek a zene organikus része. Az intézmény 150 éve alatt számos olyan nagy tanáregyéniség dolgozott falai között, aki zeneszerzőként, előadóként, operarendezőként, operaigazgatóként a komolyzenei élet prominens képviselője volt. A zenei hagyományok folyatása és megerősítése a Zeneakadémiával 2011-ben közösen alapított Alkalmazott zeneszerző szakirány.

November 29-én délután 3 órától az SZFE Ódry Színpadán a ZENE150 című zenés délutánon a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem és a Színház- és Filmművészeti Egyetem közös, zenés színházi alkotásaiból láthat a közönség két nagyszerű produkciót, Mátyássy Szabolcs és Lustyik Ákos kompozícióit, melyeket 2014 tavaszán diplomamunkaként mutattak be a Zeneakadémián. Mátyássy Szabolcs A csalogány és a rózsa című kamaraoperáját három énekesre és egy színészre komponálta, a librettót Oscar Wilde meséje nyomán Szöllősi Barnabás írta. Lustyik Ákos is Oscar Wilde mesét választott témájául, A boldog herceget dolgozta fel zenés formában.

A két színpadi mű között egy baráti beszélgetés keretében az egyetem nagy tanárára, Petrovics Emilre, film- és színházi zeneszerzői munkásságára emlékezik Deák Krisztina, Galambos Erzsi, Sellő Hajnal, Anger Ferenc, Papp Gábor Zsigmond, Szinetár Miklós a Nádasdy teremben. A beszélgetést Krizsó Szilvia vezeti.

Fellépő művészek: Darázs Renáta, Rajk Judit, Cseh Antal, Hegedűs D. Géza, ifj. Vidnyánszky Attila, valamint Serei Zsolt vezényletével a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanulóiból álló kamarazenekar.