Részletekből egészet

Program

Megnyílt Veres Péter belsőépítész művész Tér-forma-felület című kiállítása Budapesten a Barabás Villában, amely program egyúttal a több mint 20 éves múltra tekintő Budapesti Design Week rendezvénysorozat része is.

Fotó: Veres Gáspár
Fotó: Veres Gáspár

A kiállítást Szenes István belsőépítész, érdemes művész, az MMA tagja nyitotta meg, beszédet mondott Horányi Attila PhD, a MOME Elméleti Intézetének igazgatója, egyetemi docens. Zenei közreműködőként Simkó-Várnagy Mihály csellóművész emelte az este fényét, aki elektromos csellójával és speciális loop technikájával zenében fogalmazta meg a belsőépítészet lényegét: részletekből felépíteni az egészet.

A kiállítás három hete alatt két tárlatvezetés is szerepel a programban, ahol a művek megtekintésén túl a művésszel is találkozhatnak, illetve az ő kalauzolásában az alkotás folyamatába is betekintést kaphatnak az érdeklődők. A tárlatvezetések tervezett időpontja október 14-én és 16-án 17 óra.

A bemutatott bútorok mind szellemiségükben, mind megvalósításukban nemzetközi szinten is élvonalba tartozó minőséget képviselnek. A kiállítás különlegessége, hogy a megszokott fotó- és tervtárlatokon kívül a belsőépítész valós, saját maga által alkotott tárgyai is jelen vannak a kiállítótérben: az egyedi tervek mellett a manufakturális kivitelezéssel készült bútorok, falburkolatok, egyéb tárgyak, mint például lámpa, sakk-készlet, kézzelfogható módon megjelennek.

Veres Péter a belsőépítészeti tervezés mellett létrehozott egy olyan műterem-üzemet, ahol új formai és felületi megoldásokkal kísérletezik, melyek végeredményei egy-egy étterem, iroda vagy magánház tereiben megjelenő egyedi alkotások, bútorok, objektek lesznek. Munkái különlegességét adja az is, hogy nemcsak a terveket, de a kivitelezés minőségét is igyekszik a legmagasabb színvonalon tartani, mely az alapanyagok kiválasztásától a felületkezelésig nyomon követhető. Veres Péter hivatásának tartja, hogy megmutassa – leginkább a fiatalabb belsőépítész-korosztálynak –, hogy a tervezés és a kivitelezés egysége, szervesülése a munka szellemiségében és a munkafolyamatokban mennyire fontos és szükséges feltétele a minőségi alkotómunkának. Egy-egy mű elkészítése során ez a tanulási folyamat legalább annyira hasznos, mint korábban az egyetemen tanultak.

A kiállításra október 22-ig várják az érdeklődőket. A tárlat részleteiről itt tájékozódhat.