Kiállításmegnyitó a Hadik Kávéházban

Egyéb

hadik

A kiállítás megnyitón két tárlatot ismerhet meg a közönség, amelyeket március 6. és május 6. között látogathatnak az érdeklődők a Hadik Kávéházban.

Kisteleki Dóra Juhász Ferenc Pegazus istállói című kötetéhez készült illusztrációit valamint az Újnyugat Irodalmi Kör újsághoz készült alkotásait mutatja be, míg Kiss Ilona Munkácsy-díjas grafikus művészkönyveit állítja ki a Hadik Kávéház földszintjén a Hónap Művészkönyve sorozat keretein belül. Utóbbi a Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetségének támogatásával és a Magyar Művészkönyv-alkotók Társaságával együttműködésben jött létre, és minden hónapban más és más művészkönyv-alkotónak ad lehetőséget, hogy munkáit bemutassa.

 

Kisteleki Dóra grafikus és illusztrátor. A Képző-és Iparművészeti Szakközépiskolában könyvműves szakon végzett, majd tanulmányait a Kaposvári Egyetem Művészeti Karán, képgrafika szakon folytatta Diplomáját 2011-ben szerezte meg. Művészetére Weöres Sándor és Juhász Ferenc költészete és képi világa hatott inspirálóan. Diplomamunkáját Juhász Ferenc költeményeinek illusztrálásával alkotta meg. Műveit aquarellel, színes tussal és tollal készíti, néha akrilt is használ. Újabb alkotásaiban a ragasztás technikáját alkalmazza (fényképet, újságot vagy régi munkák részleteit), ezáltal is a teljességre törekszik. A legérzékenyebb kifejezőeszközének a vonalat tartja, főleg a cérnavékony vonalakat szereti. Jelenleg magánúton, könyvekből, kortárs művészektől igyekszik fejleszteni saját magát.

 

Kiss Ilona Munkácsy-díjas grafikusművész. Budapesten született 1955-ben. Diplomáját 1979-ben szerezte meg a Magyar Iparművészeti Főiskola (mai nevén Moholy-Nagy Művészeti Egyetem) Typo-Grafikai Tanszékének Könyvművészeti Szakán. A főiskola befejezése után szabadfoglalkozású grafikusként kezdett dolgozni. A könyvművészeti munkáktól szinte egyenes út vezetett számára a művészkönyvekig, majd ezt követően a drótos képekig, melyek a 90-es évektől máig leginkább jellemzik tevékenységét. Művészkönyveit több hazai és külföldi kiállításon bemutatták, a szakma szinte valamennyi ágában alkotott. Alkotásai több hazai és külföldi közgyűjteménybe bekerültek. Alkotásmódját egyszerre jellemzi a könyvművészet klasszikus technikáinak tisztelete és a természetes anyagok, kézműves technikák iránti vonzódása, ugyanakkor az iparilag előállított anyagok bátor alkalmazása is megjelenik munkáiban. Művészetének elismeréseképpen 2008-ban Munkácsy-díjjal jutalmazták.

 

(Forrás:Hadik Kávéház)

(Fotó: hadikkavehaz.blog.hu)