?Már régóta érett bennem a gondolat, hogy nagyon jó lenne a gyermekek számára egy mozgásos tartalmat létrehozni. Mivel most már én is kétgyermekes gyakorló anyuka vagyok ? Flóra már a hasamban volt a Bűvös Mesetorna készültekor ?, saját magamon tapasztalom, hogy milyen nehéz őket sporttal lekötni, annyi virtuális élmény érkezik számukra. Pedig lenne rá igényük, Panna lányomon is látom, hogy egyre jobban szereti a mozgást, előfordul, hogy csak úgy elkezd cigánykerekezni a lakásban, míg korábban inkább azt kérte, kapcsoljam be a tévét. Persze, ez nagyon jó program is tud lenni, de sokszor nem teszem meg szívesen. Egy olyan anyagot szerettem volna összeállítani, ami amellett, hogy alaposan átmozgatja a gyerekeket, örömet is nyújt számukra? ? meséli az interaktív mesekönyv és zenés DVD megszületésének ötletét Béres Alexandra. A fitnesz világbajnok gyakran foglalkozik gyermekekkel és azt tapasztalja, hogy nagyon élvezik, ha a sportban is van mese és elmozoghatják a történeteket.
A mesékhez az Alma Együttes írta a dalokat, akikkel már az első találkozás után egyértelmű volt a további közös munka. ?Ők figyelemmel kísérték az általam szervezett animátorképzések programjait, mi pedig Pannával nagy rajongóik vagyunk, több koncertjükön is jártunk? ? árulta el. Béres Alexandra azt is elmondta, hogy az Alma Együttes rengeteg kreatív dologgal állt elő, például Kálloy Molnár Péter színművész felolvasása, valamint Ganxsta Zolee zenész és Kőhalmi Ferenc bűvész bevonása is az ő ötletük volt. ?Én a mozgás részét és az ehhez szükséges szakmai alapokat, a többiek pedig a zenei aláfestést, a szórakoztató hangulatot és a csodás dalokat hozták? ? osztotta meg velünk.
?Egyre több helyre visszük el a kiadvány hírét. Sokszor egy rendezvény után ugranak oda mellém a szülők, és örömmel mesélik, ?mi mesetornások vagyunk?. Nincs már meg az, ami régen, hogy a gyerekek csak egy faággal eljátszanak a kertben, számos inger éri őket, ami által sokkal jobban felgyorsul az ő kis világuk is. Ha mi megnézünk egy régi filmet, akkor már intenzitásban nekünk sem elég sokszor, ez a technikai változás folyamatának egy része, amit nekünk, mozgásszakembereknek követnünk kell. A gyermekek igényeihez való alkalmazkodás is ilyen, hogy vagány és élménydús dolgokat tudjunk nekik mutatni, hiszen ők is igénylik a minőséget. Csak azt fogják újra és újra eltornázni, amit valóban megszerettek? ? véli Béres Alexandra.