A Magyar Nemzeti Táncegyüttes és a szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum közös projektje különleges módon hozza közel a magyar népi kultúrát a közönséghez. A Korzó kávéházban megnyíló Fotókon a hagyomány című kiállítás képein keresztül pillanthatunk a múltba.
A kiállított fotók nem csupán pillanatfelvételek: a falusi életképek megragadásával új dimenzióban mutatják be a népművészetet. A Magyar Nemzeti Táncegyüttes táncosait a Skanzen festői környezetében egyszerre fiktív és valóságos élethelyzetekben örökítik meg a fotográfiák. A táncosok ezúttal nem a színpadon, hanem a mindennapi népi élet szereplőiként kelnek életre a fotókon. Cseke Csilla fényképei megidézik a múlt atmoszféráját, miközben új perspektívát kínálnak a hagyományok megőrzésére és kortárs megjelenítésére.
A kiállítást április 5-én dr. Cseri Miklós, a Skanzen főigazgatója, Zsuráfszky Zoltán, a nemzet művésze, Kossuth-díjas, kiváló művész, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes művészeti vezetője és Eifert János Balogh Rudolf-díjas fotóművész, az együttes korábbi táncművésze nyitja meg.
A megnyitóeseményen a látogatók nem csak a fotókiállítást tekinthetik meg. A táncegyüttes előadásában a Kárpát-medence legszebb táncaiból láthatnak részleteket, majd Zs. Vincze Zsuzsa, Kossuth-díjas, érdemes művész, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes szakmai vezetője tart néprajzi ismertetővel egybekötött viseletbemutatót, valamint táncház és kézművesprogramok színesítik az egész napos eseményt. A kiállítás április 21-ig látogatható a Skanzen Erdély épületegyüttes Korzó kávéházban.