A nap során a látogatók többféle programon vehetnek részt. Korhű ruhákba öltözött idegenvezetők vezetik végig őket a negyed szecessziós örökségén, kézműves műhelyekben próbálhatják ki a szecessziós ékszerkészítést, továbbá egy izgalmas irodalmi beszélgetésen is részt vehetnek.
A résztvevők megismerhetik a Zsolnay-gyár fénykorát, az eozintechnika világát és a korszak meghatározó alkotóit egy séta keretében. A szecessziós Zsolnay tárgyakon túl szóba kerülnek a korszak olyan emblematikus alkotói, mint Gaudí, Lechner Ödön, Rippl-Rónai József, Gustav Klimt, Egon Schiele és Ady Endre is.
A látogatók szecessziós csempe mintájú képeslapokat hajtogathatnak egy alkotóprogram részeként Dézsi Julianna porcelánfestő szakmai közreműködésével, aki a kézműves foglalkozás során a porcelángyártásról is mesél. Emellett az érdeklődők makramétechnikával készíthetnek karkötőt, ékszert és kulcstartót Zsolnay Júlia egykori műtermében.
P. Horváth Tamás, a Tündérváros című regény szerzője a Zsolnay család által ihletett munkájáról mesél, amely a szecessziós Pécs hangulatát eleveníti fel.
Magyar kezdeményezésre 2013 óta ünneplik a szecesszió világnapját június 10-én, mely a katalán Antoni Gaudí és Lechner Ödön építészek halálának napjához kapcsolódik. A pécsi rendezvényről a Zsolnay Negyed honlapján olvashatók további részletek.