(MTI) - A kiállítás anyagát a Közlekedésfejlesztési Koordinációs Központ szakértői állították össze. Az ötlet a KKK hidakkal foglalkozó osztályának egy közelmúltbeli rendezvényén merült fel, amelyet Széchenyi halálának 150. évfordulójára emlékezve tartotta.
A 6. Hídműhely Szimpózium húsz előadásból álló programja a legnagyobb magyar közlekedésügyről megfogalmazott gondolatai köré szerveződött.
A kétnapos rendezvény több helyszínen zajlott. A közlekedés 150 évvel ezelőtti helyzetéről és a közúti közlekedés aktuális kérdéseiről a Magyar Tudományos Akadémián megtartott előadásokon volt szó. A folyamszabályozás fontosságáról, valamint a hajózás megteremtéséről és mai helyzetéről szóló előadásokat stílszerűen a Duna vizén, a Zsófia főhercegné nevű hajón hallgathatták meg a résztvevők. Végül a hazai vasúti közlekedés fejlődésének érdekességeiről, valamint a vasúti közlekedés jövőjének lehetőségeiről a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeumban és a Vasúttörténeti Parkban értesülhettek a szakemberek.
Az előadásokon szó esett a gróf életének néhány érdekességéről is, többek között arról, hogy Széchenyiben egy családi tragédia kapcsán vetődött fel a Lánchíd megépítésének gondolata. "?. A gróf 1820. december 29-én édesapja temetésére sietve nem tudott átkelni a Dunán. Egy hét múlva kijelentette, hogy egy évi jövedelmét lenne hajlandó áldozni egy Buda és Pest közt építendő állóhídra" - idézi a közlemény.