(NKA KincsTár Hírlevél) - A látogató Magyarország minden borvidékéről kóstolhat, a jó hangulatot pedig a borünnep színpadainak pódiumműsorai, a fellépő humoristák és cigányzenészek biztosítják. A Szeged napja ünnepségsorozaton május 19. és 24. között hat helyszínen száz borász, száznyolcvan kézműves és kétszáz program, valamint a X. Hídivásár várja az érdeklődőket.
A színházrajongók a májusi estéken ellátogathatnak a Szegedi Nemzeti Színházba, ahol most számos rendhagyó előadás közül válogathatnak. A Balta a fejbe című előadás egy shakespeare-i fogantatású szocio-komédia Lőrinczy Attila tollából.
A Szegedi Tudományegyetem könyvára egy évtizede indította el Évfordulós Emlékcsarnok című kiállítássorozatát, mely a campus hajdani professzorainak, ismert hallgatóinak munkásságát mutatja be. Az egyetem új könyvtárában, a József Attila Tanulmányi és Információs Központ aulájában nyílt tárlat az idén száz éve született Radnóti Miklósra emlékezik. A Radnóti Miklós Szegeden című kiállítás a Radnóti-emlékév szegedi ünnepségsorozatának első állomása, mely a költő az intézményben és Szegeden eltöltött éveiről ad keresztmetszetet.
Rendhagyó előadásnak lehetnek tanúi, akik május 27-én vagy 28-án ellátogatnak a szegedi Régi Zsinagógába. Urbán András Társulatának Idegen - reflexiók című darabja tulajdonképp "két játék egy szünettel", mely egyben magyarországi bemutató is. Az este zenéjét a The Cure és Lajkó Félix szolgáltatja, de autentikus arab zene is megszólal majd. Az este első felében a Strand című darab Albert Camus Közönyének felhasználásával, Urbán András rendezésében készült.
A kisebbeket a Kövér Béla Bábszínház színészei szórakoztatják majd minden májusi este a Mátyás király lakomája című előadással. A táncrajongók a Carmina Burana táncjáték-feldolgozását Juronics Tamás koreográfiájával láthatják a Szegedi Nemzeti Színházban május 16-án délután. A Szegedi Kortárs Balett a modern tánctechnikákra is nyitott, így repertoárjuk rendkívül sokszínű és széles.
A gasztronómia iránt érdeklődőknek érdemes ellátogatniuk a Pick Szalámi és Szegedi Paprika Múzeumba, ahol a vendégek a szalámigyártás, valamint a híres szegedi paprika történetét kísérehetik végig a gyár alapításától, 1869-től napjainkig.