Az 1900-as évek első évtizede igen izgalmas lehetett a kor embere számára. A feltalálók a legtöbb tudományágban aktívan alkottak, igen nagy lépéseket téve a technika fejlődésében.
Míg az évszázad legelején a nagyközönség éppen csak élvezni kezdte az elektromos mérnöki felfedezések eredményeit, 1910 körül már a külvárosi otthonok nagy része is el volt látva áramfejlesztő szerkezetekkel. Az emberek ekkor ismerték meg az első porszívót és a mosógépet, de ezek borsos áruk miatt sok középosztálybeli család számára még mindig elérhetetlen eszköznek számítottak.
1910 egyik legnépszerűbb árucikke a telefon volt. Több millió amerikai család otthonát kötötték össze a manuális telefonközponttal. Akik nem rendelkeztek ilyen készülékkel, újságból szerezték be a híreket. Bár a rádiózás ekkor már gyerekcipőben járt, még mindig több évet kellett várni a rendszeres sugárzásig.
A XX. század eleje a léghajók virágkora volt, és Wright testvérek első történelmi repülőútja is ebben az időszakban történt. Henry Ford 1908-ban mutatta be a T-modellt, és a tömegek számára ekkor vált először elérhetővé és megfizethetővé az automobil.
A bakelit, a mozgólépcső, a teafilter, a celofán, az instant kávé és az eldobható borotvapenge is e korszak vívmányai. 1910-től a világ nagyon gyors ütemben kezdett modernizálódni, ennek ellenére számtalan olyan eszköz, amit ma természetesnek tartunk, csupán halvány szikra volt még a feltalálók szemében.
A férfiak 1913-ig csak a gombokra, a nők pedig a fájdalmas fűzőkre számíthattak, de modern ruhaipar a cipzár és a melltartó feltalálásával hatalmas lökést kapott. A szerencsétlen cipzárbalesetek pedig az új sebtapasz segítségével gyorsabban gyógyultak, bár az utóbbi csak 7 évvel később vált elérhetővé.
Az első kenyérpirító 1919-ben jelent meg a piacon, közel 10 évet kellett várnia a közönségnek, mire praktikusan használhatóvá vált. Sok amerikai szerint a modern kor "legnagyobb vívmánya" mégis a szeletelt kenyér, amit 1928-ban "találtak fel" Missouri államban.
2010 sokkal érdekesebb technológiai felfedezéseket hozhat. A tehetősebb turisták már látogathatják a világűrt, szinte mindent és mindenkit felemészt a digitalizáció, az orvostudomány pedig azt próbálja meg felderíteni, hogy mi tesz minket igazán emberivé. De ez csak a "kezdet".