A történelmi emlékhelyen tervezett fejlesztések legfontosabb eleme egy többfunkciós kilátótorony építése. A 15 méter magas, háromszintes épület alsó szintjén, a föld alatt létrejön egy kiállítás, amely a nemrégiben bezárt Kanizsai Dorottya Múzeumot "pótolva" bemutatja a mohácsi csata előzményeit, lefolyását és következményeit. A felső szint kilátótoronyként funkcionál majd, innen lehet lepillantani a fentről nézve virágot formázó sírkertre.
Eddig nem volt lehetőség arra, hogy a látogatók ezt a látványt megcsodálják - emelte ki Komlós Attila. Szintén itt, a felső szinten kap helyet egy kávézó, valamint egy időszaki kiállítások rendezésére alkalmas kiállítótér. A lifttel felszerelt épületet mozgáskorlátozottak is használhatják. Az emlékhely sírkertjét körülvevő erdőben egy témaösvényt alakítanak ki, ahol kihelyezett történelemórákat tarthatnak majd iskolásoknak.
A projekt keretében további, kisebb költségű beruházások is megvalósulnak az emlékhelyen, így például a sírjelek, a kopjafák és a park karbantartása, valamint a parkolóhely korszerűsítése. Egy korhű szultáni sátor felállítása is a tervek között szerepel.
A mohácsi emlékhely mellett Dél-Baranya jelentős turisztikai vonzerővel bíró, gazdag történelmi múltú településein, így Siklóson és Mohácson is komoly turisztikai fejlesztések valósulnak meg a közeljövőben - mondta el Komlós Attila. A Duna-parton kikötőpontok és sporteszközkölcsönzők létesülnek, rendezik a partfalat és meghosszabbítják a sétányt. A Duna-Dráva Nemzeti Park által működtetett turisztikai látványosságokra egyébként 2008-ban 162 ezer ember volt kíváncsi, a nem regisztrált látogatókat is figyelembe véve azonban a teljes látogatottság ennél jóval magasabb lehet - mondta a nemzeti park kommunikációs vezetője.