- Színészként elég sok mindent letettél már az asztalra, a fiatalok körében mégis mint énekesnő lettél népszerű.
- Ez valahol teljesen természetes, miután az a fajta színház, ahol én játszom, az azért sajnos jóval kevesebb emberhez jut el. De nálunk szerintem még mindig nagyobb ismertsége van egy színházi színésznek, mint bárhol Európában. Sohasem az volt a célom, hogy ismert legyek. Nekem az a fontos, hogy tudjak dolgozni, és jó dolgokat tudjak csinálni. Annak nagyon örülök, hogy kultúrforradalomnak is nevezhető változás történt egy bizonyos rádióval, aminek már borzasztóan ideje volt, és ez nagyot dobott elég sok magyar zenekar ismertségén, többek között az enyémen is.
- A Péterfy Bori & Love Band egyik percről a másikra robbant be a köztudatba. Számítottál ekkora sikerre, vagy csak remélted?
- Nem is számítottunk és nem is reméltük. Igazából baromira nem foglalkoztunk ezzel. Olyan lemezt akartunk csinálni, ami nekünk tetszik. És ez sikerült.
- Az albumon az első szám, a Hajolj bele a hajamba című sláger után rögtön egy elég éles váltás figyelhető meg.
- Mi is szoktuk mondani, hogy nekünk is a második számmal, a Vámpír című dallal kezdődik a lemez. Természetesen nem tagadjuk meg a Hajolj bele a hajamba című dalt, mert egy nagyon vidám és jópofa szám, de szerintem a többi sokkal jobb.
- Az Amorf Ördögök a Péterfy Bori & Love Band miatt szűnt meg?
- Nem, dehogy. Nincs összefüggés. Azt egyszerűen meguntuk.
- A számaidat már az Amorf Ördögök idején is a fiúk: Tariska Szabolcs szövegíró és Tövisházi Ambrus zeneszerző írták, akik mellé most Lovasi András is beszállt. Sosem jött ki rosszul, hogy férfiak írják a dalaidat?
- Nem, ez sosem volt probléma. Tövisházi Ambrussal már nagyon régóta dolgozunk együtt. Nagyon jól látja, hogy mi áll jól nekem.
- Milyen zenén nőttél fel, miket hallgattál?
- Borzasztóan szerettem David Bowie-t, állandóan őt hallgattam. És természetesen mellette Trabantot és Bizottságot.
- És milyen lemezeket hallgatsz mostanában?
- Jelenleg az abszolút kedvenc a CocoRosie.
- És a színészek közül van kedvenced?
- Magyar színészek közül rengeteg van. Külföldi színészek közül, akit most nagyon szeretek, az Naomi Watts.
- Beszéljünk a színházról! A Krétakör végül is megszűnt?
- A Krétakör nem szűnt meg, most is Párizsban dolgoznak többen a régi csapatból, Schilling Árpád tovább viszi ezt a nevet és produkciós irodaként fognak működni. Biztos vagyok abban, hogy rettentő izgalmas dolgokat fognak csinálni. És nagyon remélem, hogy én is fogok még velük dolgozni. A Krétakör mint fogalom és színházi kísérletező műhely nem szűnt meg, csak a régi társulat alakult át.
- Az utóbbi öt évben a Krétakör színházi előadásaival párhuzamosan rendszeresen koncerteztetek a Krétakör SzínészTáncZenekarral is. A Krétakörmenet fesztivál záróbuliján is játszotok, 2008. június 28-án. Ez afféle búcsúkoncert lesz?
- Ahogyan az előbb is mondtam, a Krétakör nem szűnik meg, csak másmilyen formában fog tovább működni. Így bizonyos szempontból búcsúkoncert lesz, másrészről viszont több rendezvényen is fogunk még koncertezni a SzínészTáncZenekarral.
- Mennyire lesz nehéz a Krétakör után a Nemzeti Színház társulatába beilleszkedni?
- Nem akarok erre így gondolni, hogy mennyire lesz nehéz. Remélem, hogy fogok tudni jól dolgozni, és ki tudom hozni magamból a legjobbat, és tudok úgy játszani, ahogyan a Krétakörben megszoktam.
- Nem félsz az új közönségtől? Gondolok itt arra, hogy a Krétakör közönsége kicsit más, mint a Nemzeti Színház közönsége.
- Remélhetőleg meg fog változni a Nemzeti Színház közönsége azzal, hogy Alföldi Róbert lesz az igazgatója. Vagy a Nemzeti Színház közönsége lesz nyitottabb az új dolgokra. Meglátjuk.
- Rögtön igent mondtál a felkérésre?
- Nagyon örültem a megkeresésnek. Gondolkoztam rajta, de végül arra jutottam, hogy ez egy kihívás, és el kell vállalnom, semmiképpen nem lehet kihagyni egy ilyen ajánlatot.
- A testvéreddel, Péterfy Gergely íróval nem akartok közösen csinálni egy színdarabot?
- A probléma ott kezdődik, hogy ő utálja a színházat (nevet). Amire inkább van esély, hogy ír egy forgatókönyvet, amiben én is szerepet kapok. Ennek több a valószínűsége mint hogy színházi darabot írjon.
- Dédapád Áprily Lajos költő, testvéred Péterfy Gergely író, nagymamád Jancsó Adrienne előadóművész, unokatestvéred Gerlóczy Márton író, férjed Merényi Dávid fotós, édesapád Péterfy László szobrász, nagypapád Jékely Zoltán író? Van valaki a családban, aki nem művész?!
- A legeslegcsodálatosabb ember: az édesanyám. Ő pedagógus, irodalomtanár.
- Egy ilyen családban nem volt nehéz színésszé válni.
- Bármi is szerettem volna lenni, teljes támogatást kaptam volna a családomtól. Nem jelentett problémát, hogy színész akarok lenni, vagy éppen énekesnő.
- A színészet a munkád, az éneklés meg a hobbid?
- Alapvetően a színészetet tartom a szakmámnak, hiszen ezerszer többet foglalkoztam vele, mint az énekléssel, de nem tudom ezt így szétválasztani, mert most meg annyi koncertem van, hogy hobbinak ez már túlzás.
- A színházi évad, a sok munka nem fogja háttérbe tolni a zenélést?
- Nyilván nagyon nehéz lesz, mert kettészakadni nem tudok, viszont erről most nem szeretnék lemondani, és nagyon remélem, hogy nem fogok olyan helyzetbe kerülni, hogy le kelljen.
- Ha életet cserélhetnél egy emberrel, ki lenne az?
- Senki. Nem lehet belelátni egy emberbe sem annyira, hogy cserélnék bárkivel is. Bőven elég nekem a saját életem.