A szolnoki Szigligeti Színház által életre hívott programot a Magyar Teátrumi Társaság tagszínházai közül Debrecen, Veszprém, Sopron, Székesfehérvár után Békéscsabán ? talán a legnagyobb érdeklődés mellett ? a legtöbb iskola részvételével rendezték meg. A díszelőadást szintén teltházas nyilvános főpróba előzte meg, és a közönségigény miatt pénteken este is tartani kellett egy előadást.
A produkcióban a mezőberényi Petőfi Sándor Gimnázium, a Bartók Béla Művészeti Szakközépiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Zeneiskola, a BÉKSZI Trefort Ágoston Műszaki Tagiskolája, a mezőkovácsházi Békés Megyei Hunyadi János Közoktatási Intézmény, az Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium, a Szent-Györgyi Albert Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, a békési Szegedi Kis István Református Gimnázium, a BÉKSZI Kós Károly Építő-, Fa- és szolgáltatóipari Tagiskolája, a Széchenyi István Két Tanítási Nyalvű Közgazdasági Szakközépiskola és Kollégium, a Szlovák Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium, a Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium, a Békéscsabai Evangélikus Gimnázium, Művészeti Szakközépiskola, Kollégium és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, a Kemény Gábor Logisztikai és Közlekedési Szakközépiskola, a Vásárhelyi Pál Szakközépiskola és Kollégium, valamint a BÉKSZI Zwack József Kereskedelmi és Vendéglátóipari Tagiskolája vett részt. A program honlapját a Gépészeti és Informatikai Szakközépiskola diákjai készítették.
A teltházas nyilvános főpróbát követő nagyszabású bemutató zajos sikert aratott. Minden csapat más ízlés szerint, más koncepció mentén dolgozta fel a jelenetét. Volt köztük egyszerű és látványosabb egyaránt, volt olyan iskola, amelyik tíz fellépővel, és volt olyan, amelyik ennek többszörösével állt színpadra, mert tánckarral, énekkarral szerepeltek.
Az előadás után a zsűri tagjai jelenetenként értékelték a látottakat, majd a legsikeresebb csoportokat, színjátszókat oklevéllel, díjakkal jutalmazták. A zsűri tagjai voltak Kiss Tibor Békéscsaba oktatási és kulturális alpolgármestere, Banner Zoltán, író, művészettörténész, előadóművész, Fekete Péter, a Békéscsabai Jókai Színház igazgatója, Zalán Tibor, József Attila-díjas író, dramaturg.
? Az Ádámok és Évák Ünnepének a lényege nem a verseny volt, hanem az, hogy a fiatalok minél közelebb kerüljenek a színházhoz, és foglalkozzanak a magyar drámairodalommal. Ugyanakkor szerettük volna még szorosabbra fűzni a Jókai Színház és az oktatási intézmények eddig is jó és gyümölcsöző kapcsolatát ? mondta Fekete Péter igazgató.
A legjobb Ádám az egyiptomi színből Frajsták Norbert (Békés Megyei Hunyadi János Közoktatási Intézmény, Mezőkovácsháza). A legjobb Éva a párizsi színből Kovács Georgina (Széchenyi István Két Tanítási Nyalvű Közgazdasági Szakközépiskola és Kollégium). A legjobb Lucifer a paradicsomi színből Szubin Martin (Bartók Béla Művészeti Szakközépiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Zeneiskola), második helyezett: Szeverényi Balázs (Békési Szegedi Kis István Református Gimnázium), a harmadik Lucifer pedig Vadász Gellért (Békéscsabai Evangélikus Gimnázium) lett. A legjobb lány mellékszereplő a római szín Hippiája, Borsi Cintia (Szent-Györgyi Albert Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium). A legjobb fiú mekllékszereplő az athéni szín első demagógja Illés Adrián (az Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium). A legszebben beszélő szereplő az athéni szín kara (az Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium).
A legjobb előadás: I. helyezett ? az egyiptomi szín: Békés Megyei Hunyadi János Közoktatási Intézmény, Mezőkovácsháza, II. helyezett ? az eszkimó szín ? Vásárhelyi Pál Szakközépiskola és Kollégium III. helyezett ? a falanszteri szín ? Békéscsabai Evangélikus Gimnázium, Művészeti Szakközépiskola, Kollégium és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény.
A legjobb zenés előadás a falanszter és az űr színei a Békéscsabai Evangélikus Gimnázium, Művészeti Szakközépiskola, Kollégium és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és a Kemény Gábor Logisztikai és Közlekedési Szakközépiskola. A legjobb táncos előadás a falanszter és a prágai szín 2. Békéscsabai Evangélikus Gimnázium, Művészeti Szakközépiskola, Kollégium és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és a Szlovák Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium.
Különdíjak: A legfilozofikusabb megjelenítésért a Mennyek szín ? Petőfi Sándor Gimnázium, Mezőberény, a leglátványosabb megjelenítésért a londoni szín ? Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium.
A legjobb előadás díjazottjai és az egyéni díjazottak elutazhatnak Debrecenbe, és ott a Csokonai Színházban megnézhetik Az ember tragédiája című előadást. A további díjazottak színházunk a Békéscsabai Jókai Színház előadásait tekinthetik meg.