(MTI) - Az Egon Tobias Vojcev című műve alapján született darabról Benkő Imola Orsolya rendező, a társulat vezetője elmondta: a nézőket és színészeket egy térbe kényszerítő díszletek között játszódó történet szereplői egy baráti társaság tagjai, akik minden szilveszterkor egy furcsa szertartás során találkoznak. A három nő és három férfi egy szabadítót vár, amely elűzi félelmeiket.
A figurákról kiderül, hogy szörnyetegek, akiket saját félelmeik tettek rémisztővé. A furcsa élőlényeknek ijesztően sok emberi vonásuk van: félnek a változástól, az érzelmi és egzisztenciális kihasználástól, az ötlettelenségtől és tartanak a saját magukkal való szembenézéstől is - fogalmazott a rendező.
A Marek Brzózka tervezte díszletek közé végül megérkezik az idegen, de róla gyorsan kiderül, hogy mégsem a szabadító, s nem tudja elűzni a társaság tagjainak félelmeit, ezért azok "felzabálják".
Benkő Imola Orsolya elárulta: a díszlet mellett a fényt, a hangokat és a mozgást egységben kezelő darab végére kiderül, a társaság tagjai minden esztendőben megismétlik szertartásukat, szerepeik azonban fölcserélődnek. A szereplők azonban nem jönnek rá, hogy nem kívülről kell várni a szabadítót, hanem saját magukban kellene keresniük, s csak így szabadulhatnának meg félelmeiktől.
Az abszurd elemeket is felhasználó darabot a szegedi előadások mellett a tervek szerint hazai és külföldi fesztiválokon is láthatják majd a nézők.
A Focus Műhely 2002-ben egyéves színházi tréning nyomán jött létre. A társulat azóta kinőtte az egyetemi színház kereteit és független színházi műhelyként működik. Tagjai elkötelezetten keresik a színház legkülönbözőbb kifejezési lehetőségeit és kommunikációs csatornáit, előadásaik sem az epikus, sem a mozgásszínházi kategóriákba nem sorolhatók be.