(MTI) - A muzeológus közölte: a tárlat olyan hiánypótlás, amely a forradalom jelentősebb, színházhoz kapcsolódó eseményeit rendszerezi hogy a korszakot és ahhoz kapcsolódó változásokat megismerjék.
A múzeum hat ismert, a forradalom után elítélt művész életén és szerepvállalásán keresztül mutatja be ,56 meghatározó momentumait. Többek között Darvas Iván, Sinkovits Imre személyes történetét világítja meg, akiknek a magánéleti motivációja rányomta bélyegét a szabadságharcban vállalt szerepükre.
A kiállítást inaktív honlapon tekinthetik meg a látogatók.
Szabó István, az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet (OSZMI) igazgatóhelyettese elmondta, három éven belül elektronikusan elérhető lesz az 1949 és 1990 közötti összes, Magyarországon előadott színdarab adatbázisa, amely a személyi és intézményi adatokon túl az előadásokkal kapcsolatos dokumentumokat is tartalmazza. A múzeum havi rendszerességgel úgynevezett moziszínházat indít, amelynek keretében a harmincas-negyvenes évek színházi vonatkozású filmjeit vetítik magyarázatokkal.
A Bajor Gizi Színészmúzeum 1952 februárban, a művész halálának első évfordulóján nyílt meg, egykori budai villájában. Létrejöttét pályatársa, Gobbi Hilda kezdeményezte. Az intézmény négy éve, kívül-belül megszépülve, új állandó kiállítással nyitotta meg ismét a kapuit. Az ingyenesen látogatható intézmény az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet kiállítóhelye.