A Fészek Színház ismét kísérletezgetéssel hozott létre teljesen hétköznapi, klasszikus színházi formába öntött előadást. Az alkotók a színházi világ különböző ?szegmenseiből? érkeztek: hivatásos, amatőr, kezdő, rutinos, idősebb, fiatal színészekkel dolgozott Cziczó Attila rendező, aki szokása szerint a dráma szerzője is: ?minálunk nem a színészmesterség tökéletesítése a cél, hanem az élet fontos és kevésbé fontos dolgainak megvitatása. Sokat beszélgetünk, sokat vagyunk együtt,
és ez jó: ilyen egy közösség. A próbák is így telnek, szinte minden előadásunk hasonlóképpen születik. Most is. Mert a nem/más sem más.?
A történet két lány egymásra találását dolgozza fel, hol drámai, hol komikus, hol abszurd, hol véresen komoly szituációkat egymás mellé helyezve. A modern világ feldolgozhatatlannak tűnő kérdései (szinte) mindig ugyanazon érzelmek, társadalmi helyzetek, szociológiai, kulturális azonosságok és/vagy különbségek mentén válaszolhatóak meg: a család, a párkapcsolatok, a felnőttéválás, az egzisztencia, a hit, az élet-halál kifejezések jelennek meg címszavakként minden mai történetben. A megoldások pedig késnek, vagy csúsztatva érkeznek, vagy egyáltalán nem jutnak el a címzetthez. Ez mindig kellemetlen szembesülés az élettel.
Az előadás szereplői: Andai Kati, Tyroler Cintia, Kohut Zsanett, Magyar József, Tóth Ágoston, Mészáros Claudia és Szembratovics Szelli. A rendező alkotótársa, mint mindig, Jendrics Anikó díszlet- és jelmeztervező volt. Az előadás vonósokra épülő zenei aláfestését Cziczó Dániel szerkesztgette.
A bemutató március 3-án lesz a Jemolban, majd a premier után a Fény nélkül nincs élet című fotókiállítás megnyitójára várják az érdeklődőket, ahol is siket és nagyothalló fotósok képeit tekinthetik meg az érdeklődők.
Bővebben: feszekszinhaz.blog.hu.