(MTI) - Az eseményen filmek idézték fel a díjazottak karrierjének főbb állomásait. Szőcs Géza ennek kapcsán úgy fogalmazott: sokáig nézett volna még hasonló részleteket, mert számára és általában a néző számára nem az az érdekes elsősorban, hogy mi történik a színpadon, hiszen a művek cselekménye többnyire ismert, hanem a hogyanra keresi, keresik a választ. "A színház a legillékonyabb művészet, csak aznap estére szól a hatóköre" - fogalmazott. Gobbi Hilda valódi értékek mellett állt ki a díj megalapításával, az elismerés pedig azért tudott mostanáig hiteles maradni, mert ugyancsak valódi értékeket tükröz. Bár az alapító epizodisták számára hozta létre, története során és most is rangos művészek, a szakma kiválóságai nyerték el, akik nélkül nincs sikeres előadás - hangsúlyozta.
Vajda Márta, a Magyar Színházi Társaság ügyvezető titkára adta át a Bálint Lajos-vándorgyűrűt, amelyet a legendás dramaturg özvegye, Spiegel Annie alapított, hogy a háttérben dolgozó dramaturgokat, színházi titkárokat elismerjék. A gyűrűt 2010-ben Götz Béláné, a Budapest Bábszínház művészeti titkára kapta.
A végrendelet szellemében színészekből álló kuratórium dönt a díjazottakról, a kurátorok között van Molnár Piroska, Felföldi Anikó, Epres Attila, Igó Éva és Csikos Sándor. A most leköszönő kuratórium nevében Molnár Piroska elmondta, úgy hiszi, méltányosan, jól döntöttek a díjazottakról.