Bár Shakespeare-darabról van szó, az előadás a 21. századi párkapcsolati problémákra is megoldást kínál a modern rendezés és a korszerűsített nyelvezet erejével. Sorin Militaru, a darab rendezője hazája egyik legtöbbet foglalkoztatott színházi alkotója. Magyarországra is szívesen hívják vendégrendezőként, dolgozott már Kecskeméten és Szolnokon is.
A rendező szerint a darab tulajdonképpen egy nő és egy férfi közti kapcsolat fejlődéstörténete, amely a kölcsönös megismerés szakaszairól szól. Katalin megismeri Petruchiót, az összes trükkjével, és azokat megértve válik a játék részesévé.
"Nem akartam a darabot klasszikus megközelítésben kezelni, a téma amúgy kissé erőltetett lenne az európai kulturális viszonyrendszerben. Ezért inkább a 'szelídítés folyamatára' összpontosítottam, mint a főszereplők egymást megismerő folyamatára, ezért szerintem találóbb cím a hárpia megzabolázása, mint a makrancos hölgy" ?mondja Sorin Militaru.
A darabban, amelyet Nádasdy Ádám fordításában játszik a társulat, Petruchio szerepében Bokor Barna, Katalinként Berekméri Katalin látható.
A Tompa Miklós Társulat február 18-án és 19-én a budapesti Nemzeti Színházban vendégeskedik: szombaton Székely Csaba Bányavirág című drámáját, amely a Yorick Stúdióval együttműködésben készült, a Gobbi Hilda Színpadon láthatják a nézők, vasárnap pedig a nagyszínpadon Csehov Platonov című művét mutatják be.