A Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Akadémiai Műhelyének Guppi című előadása legutóbb április 10-én, a Határtalan Színházi Szemle keretében volt látható a Thália színházban. A Csíki Játékszín meghívásának eleget téve most a csíkszeredai közönség is láthatja az előadást április 20-án.
A Guppi története egy átlagos lakótelep átlagos szoba-konyhás lakásában zajlik, szereplői az átlagos munkásréteg képviselői: egy vidéki környezetből városba került, tanulatlan lány és férje, a jobb napokat megélt, főiskoláról egykor kirúgott gyári részlegvezető, illetve egy lopáson ért villanyszerelő. Ám ezek az átlagos emberek és átlagos viszonyaik érzékeny, bonyolult fordulatokban gazdag történetbe keverednek. Végképp lezártnak hitt viszonyok váratlanul új értelmet kapnak, rejtett és rejtelmes érzelmek születnek újjá?
Egy nappal később, április 21-én, 19 órától mutatják be a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem mesterképzős hallgatói a Csíki Játékszín nagyszínpadán Eisemann Mihály és Szilágyi László Én és a kisöcsém című zenés vígjátékát. Az előadás rendezője Parászka Miklós, a Csíki Játékszín igazgatója.
Az Én és a kisöcsém című zenés vígjáték ősbemutatójára 1934-ben került sor a Fővárosi Operettszínházban. A történet Budapestről indul, Velencében zajlik, és újra Pesten ér véget. Egy vezérigazgató gazdag férjet szemel ki lányának, aki azonban az alváson kívül semmi másra nem kapható, de amint megismeri a dán milliomos fiatalembert, azonnal felébred. Csakhogy a szerelem nem esik az ölébe, ezért álruhát ölt, és vele utazik Velencébe. Az apja viszont detektíveket küld utána, akik beleszeretnek lánya barátnőjébe, az igazgató tehát kénytelen hazahozni a lányokat, de ezzel még nem ér véget az utazás... A kalandokban bővelkedő utat olyan közismert dalok tarkítják, mint a Holdvilágos éjszakán, Mia bella signorina.