A II. Gyermek- és Ifjúsági Színházak Biennáléját május 10-15-ig a Kaposvári Csiky Gergely Színházban rendezik meg, az ASSITEJ Magyar Központja és a Kaposvári Csiky Gergely Színház szervezésében és a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma és a Kaposvár Megyei Jogú Város önkormányzata támogatásával. A seregszemle hat napja alatt hat helyszínen huszonkét színház huszonnégy előadása kerül színre Szűcs Katalin Ágnes válogatása alapján. A rendezvénysorozat során a kaposvári nézők német svéd és szlovák együttes bemutatóját is megtekinthetik

Az előadásokat Nánay István kritikus, elnök, Békés Pál író, Komáromi Gabriella kritikus, irodalomtörténész által alkotott zsűri értékeli.

Szakmai kerekasztal beszélgetéseket rendeznek a Gyerekszínház kik ülnek a nézőtéren? címmel az előadások után az előadások alkotói, közreműködői és meghívott előadók részvételével a fesztivál-klubban a napi programok után. A felovasó színház programjában a biennáléhoz kapcsolódó drámapályázat díjazott művei közül adnak ízelítőt a Kaposvári Csiky Gergely Színház művészei három alkalommal.

Program

2004. május 10. hétfő
10.00 DO-RÉ-MI Közép-Európa Táncszínház, Budapest Együd Árpád Művelődési Központ – Nagyterem
12.30 ALICE Vaskakas Bábszínház, Győr Szivárvány Mozi és Zeneház
14.30 DIÓTÖRŐ Csiky Gergely Színház, Kaposvár Csiky Gergely Színház – Nagyszínpad
17.00 MESE A KUTYUSRÓL MEG A CICUSRÓL Ciróka Bábszínház, Kecskemét Csiky Gergely Színház – Stúdiószínpad

2004. május 11. kedd
09.00 Áradó érzések Regionteatern Blekinge Kronoberg Svédország Együd Árpád Művelődési Központ – Kisterem
10.00 JÓZSEF ÉS TESTVÉREI KÁVA Kulturális Műhely, Budapest Együd Árpád Művelődési Központ – Nagyterem
10.30 Áradó érzések Regionteatern Blekinge Kronoberg Svédország Együd Árpád Művelődési Központ – Kisterem
12.30 LEGSZEBB CIGÁNY NÉPMESÉK R.S.9. Stúdiószínház, Budapest Szivárvány Mozi és Zeneház
14.30 MUMUS Gárdonyi Géza Színház, Eger Csiky Gergely Színház – Nagyszínpad
17.00 CSIPKERÓZSIKA Stúdió K Alapítvány, Budapest Csiky Gergely Színház – Stúdiószínpad

2004. május 12. szerda
10.00 MÉDEA GYERMEKEI Kolibri Színház, Budapest Csiky Gergely Színház – Stúdiószínpad
12.30 SZELLŐ A FÜZESBEN Színház- és Filmművészeti Egyetem Budapest Együd Árpád Művelődési Központ
14.30 A MUMUS Szegedi Nemzeti Színház Csiky Gergely Színház – Nagyszínpad
17.00 KÖVEK Kolibri Színház, Budapest Szivárvány Mozi és Zeneház

2004. május 13. csütörtök
09.00 KESZEKUSZA Pécsi Harmadik Színház, Pécs Csiky Gergely Színház – Nagyszínpad
12.30 NOÉ BÁRKÁJA Budapest Bábszínház, Budapest Csiky Gergely Színház – Stúdiószínpad
14.30 HÁROM KÍVÁNSÁG BaoBáB Társulat – Kolibri Színház Budapest Együd Árpád Művelődési Központ – Nagyterem
15.00 Élet és Halál vize Árgyélus Színház, Szlovákia Fő utca, Európa tér
16.00 Papírszínház , Németország Együd Árpád Művelődési Központ – Nagyterem
17.00 Élet és Halál vize Árgyélus Színház, Szlovákia Fő utca, Európa tér

2004. május 14. péntek
10.00 BOLTOS MESÉK Mesebolt Bábszínház, Szombathely Csiky Gergely Színház – Stúdiószínpad
14.30 JÁTSSZUNK MICIMACKÓT Katona József Színház, Kecskemét Csiky Gergely Színház – Nagyszínpad
17.00 ARANYVITÉZ Bartók Kamaraszínház, Dunaújváros Csiky Gergely Színház – Stúdiószínpad

2004. május 15. szombat
10.00 A legmagasabb vasút Theater Handgemenge, Németország Csiky Gergely Színház – Stúdiószínpad
11.30 Díjkiosztó gála Fővédnök: Mádl Dalma Asszony, Védnök: Szita Károly polgármester Csiky Gergely Színház – Nagyszínpad
12.00 Titkos házasság Magyar Állami Operaház, Királyi Lépcsőház Csiky Gergely Színház – Nagyszínpad