(MTI) - "Az évforduló jegyében állítottuk össze a teljes évadunkat, és ennek a jegyében szervezzük a dance.movement.theater nemzetközi táncfesztiválunkat is" - mondta Borsos Virág, a színház dramaturgja. Olyan rendezőket hívtak meg, akik jelentős mértékben járultak hozzá a színház mostani arculatának kialakulásához.
Az évad első produkciója Carlo Goldoni A hazug című darabja Barabás Olga rendezésében. A neves rendező pályafutása kezdetén a többszörösen díjazott Szép magyar komédiát vitte színre a Figura Stúdió Színház színpadán.
Játszótér
Bozsik Yvette Kossuth-díjas táncos-koreográfus és a társulat együttműködése egy évtizedre nyúlik vissza - idézte fel a dramaturg -, a művész rendszeres résztvevője a Figura legfontosabb ünnepeinek. Legutóbb a Játszótér című táncszínházi előadást rendezte a Figura Stúdió Színháznál, amely több rangos fesztiválra kapott meghívást, és a közeljövőben egy hosszú turnésorozaton mutatják be a Vajdaságban, Magyarországon, Erdély több városában, valamint Jászvárosban (Iasi), Karácsonykőn (Piatra Neamt) és Bukarestben is - fűzte hozzá. Az évad utolsó bemutatójaként Bozsik Yvette Peter HandkeAz óra, amikor semmit nem tudtunk egymásról című darabját viszi majd színre.
Béres László a színház egyik alapító tagjának darabját rendezi: Török ZoltánNagynyavalya című keserű vígjátékát. Katona Imre pedig, aki az előző években két előadással, A hatalmas színrabló című gyerekprodukcióval és a Magyar Elektrával járult hozzá a társulat fejlődéséhez, ezúttal A téboly hétköznapjai című álomjátékot állítja színpadra.
Gyermekelőadással is készülnek a figurások: Nagy Bandó AndrásA kiskalácsai királyság című meseregényét viszi színre Dézsi Szilárd rendező, aki szintén visszatérő vendége a színháznak. Egyik produkciójával díjat is nyert a 100, 1000, 1000000 mese címet viselő bukaresti nemzetközi fesztiválon.
Az előző évek hagyományát folytatva a társulat ünnepi műsorral készül március 15-re, a jövő évi bemutató címe: Memento.
Műsoron maradnak az elmúlt évad előadásai is, így a Játszótér című táncszínházi produkció, a Minden jó, ha vége jó című vígjáték, a Krimi, a Tél, a Napút a cédrus árnyékában című színházi esszé és a Többsincs királyfi című gyermekelőadás.
A Figura Stúdió Színház a színházi formanyelv megújítását tűzte ki célul alakulásakor, kísérleti színházként ismerte meg a közönség és a szakma. Ma, önkormányzati színházként a nézők szélesebb tömegeit is meg kell szólítsa - mutatott rá Borsos Virág, hozzátéve: törekszenek arra, hogy a bérletes előadások közé a közönség számára vonzó címeket, műfajokat válogassanak, ugyanakkor olyan rendezőket hívnak meg, akiknek a munkássága garancia arra, hogy a darabok valódi művészi igényességgel kerülnek színpadra.