A műsor teljes titokban készült, vagy majdnem titokban - ugyanis amikor a próbatáblán a művész néhány időpontnál a saját nevét olvasta, azért gyanút fogott - de még így is bővelkedett az este meglepetésekben.
1937-ben Budapesten született. A Színház-és Filmművészeti Főiskolán 1959-ben végzett, friss diplomájával a zsebében Szegedre szerződött. Bár eredetileg két évre szólt szerződése - ez akkor a főiskolai gyakorlat szempontjából kötelező volt -, a dél-alföldi város társulatának azóta is hű tagja. Ez idő alatt saját szavai szerint jóformán mindent eljátszott, éppen csak operát nem énekelt. Volt Mercutio (Shakespeare: Rómeó és Júlia), Sir John Falstaff (Shakespeare: IV. Henrik), Figaro (Beaumarchais: Figaro házassága), Firsz (Csehov: Cseresznyéskert), Kean (Dumas-Sartre: Kean, a színész), Galilei (Brecht: Galilei élete), Svejk (Hasek), Willy Loman (Arthur Miller: Az ügynök halála): Számos zenés darabban is fellépett (Hegedűs a háztetőn, Chicago, Jézus Krisztus szupersztár, La Mancha lovagja, My Fair Lady).
Művészi tevékenységét számos kitüntetéssel honorálták: 1967-ben Jászai Mari-díjat kapott, 1986-ban érdemes művész lett, a Kossuth-díjat 2003-ban vehette át. 2006-ban - Zenthe Ferenc halála után - a Nemzet Színészévé választották, vidéki művészként elsőnek.
Király Levente a Szegedi Nemzeti Színház örökös tagja. Bár többször hívták más társulatokhoz, Budapestre is, vidékre is, mindig nemet mondott: Szegeden maradt, és nem bánta meg. Az itt eltöltött immár negyvenhét év alatt megszerette a várost és a város is megszerette őt, olyannyira, hogy magas kitüntetéseit szinte magukénak érzik az emberek. Amikor Svejket játszotta, reklámfogásként hungarocellből megmintázták az általa alakított derék katonát.
Rajongva szereti a hivatását, igazi alázattal szolgálja Tháliát. Szegeden mindent eljátszhatott a táncos-komikusi szerepektől a nagy drámai alakításokig, s a majdnem fél évszázad alatt a legkisebb szerepet sem utasította vissza. Vámos Miklós Világszezon című darabjában mindössze annyit kellett mondania: bipp-bipp, miközben leengedték a zsinórpadláson át a színpadra, de fel sem vetődött benne, hogy nem csinálja meg. Az is igaz, hogy szerepért sem állt sorba soha, mert megadatott neki, hogy nem is kellett kérnie. Szerepeinek listája több, mint huszonhat oldalt tesz ki. Örömszínésznek tartja magát, aki számára Szeged egy élhető város, ahol jól érzi magát, mert mindig megkapta és megkapja a nagy lehetőségeket.
Fia, Király Attila apja nyomdokain jár: a Színház- és Filmművészeti Egyetemen szerzett diplomát, már sikeres színészként alapította meg a Figurák tánccsoportot. Jelenleg szabadúszó színész, rendező és koreográfus.
Életrajz: MTI Sajtóadatbank