(MTI) - Moliere szórakoztató, egyszerű, emberi története mindenképpen hatást gyakorol a nézőkre, de az érdekes, mozgalmas helyszín, a karzatok, a boltívek fantáziadúsabbá, rendhagyóbbá teszik az előadást - mondta Naszlady Éva. Mint a rendező megjegyezte, Moliere virtuóz módon, végtelen humorral meséli el a hétköznapi emberek számára is átélhető, egyszerű, emberi történeteket. Az alkotók számára szabadságot ad, anélkül, hogy ez a káoszra hasonlítana. Strukturált rend van a darabjaiban, ami sok lehetőséget ad a rendezéshez.
Naszlady Éva, aki először rendez Zalaegerszegen, felidézte, hogy a sok kiváló alaphelyzet könnyedén megmozgatta a társulat fantáziáját. Színészként a "másik oldalt" is ismeri, így tudja, hogy a társulatban mindig van egy kis "kezdeti gyanakvás", bizalmatlanság az új rendező elképzeléseivel szemben. Zalaegerszegen azonban mindez nem tartott tovább 10-15 percnél.
Bár rendezőként határozott elképzeléssel érkezett az olvasópróbára, ezt rugalmasan kezelte, s a színészeknek szabad kezet adott - hangsúlyozta Naszlady Éva, aki azt vallja, hogy a néző a színészek kedvéért megy be a színházba, az előadás a művész játékától válik érdekessé, és nem az a döntő, hogy a rendező milyen koncepciót talált ki.
A Scapin furfangjaihoz középiskolásoknak szervezett beavató színházi program is kapcsolódik majd. A diákok Madák Zsuzsanna dramaturggal és a színészekkel közösen, interaktív feladatokkal, asszociációs játékokkal dolgozzák fel a színházi élményt.
Madák Zsuzsanna rámutatott, hogy a mai fiatalok nagy része a "rövid hívó szavak", a felszólító mondatok, a frappáns reklámok világában él. A színház azonban nem így kommunikál és technikailag sem úgy fejlődik, mint például a film, ezért talán nem is tűnik annyira látványosnak. A diákoknak abban szeretnének segíteni, hogy felismerjék: a színpadi szituációk a mindennapjaikra rímelnek, a színpadról saját élethelyzetük köszön vissza.
A zalaegerszegi bemutatón a címszerepben Urházy Gábor Lászlót, a többi szerepben Andics Tibort, Bálint Pétert, Barsi Mártont, Mihály Pétert, Sztankay Orsolyát, Kálóczi Orsolyát, Bellus Attilát, Magyar Cecíliát és Zsíros Viktort láthatja a közönség. A díszletet és a jelmezeket Sántha Borcsa készítette.