Nehéz év elé néz a Budapesti Operettszínház

Színpad


kerenyimiklosgabor.jpg
Kerényi Miklós Gábor

(MTI) ? "A vigadalmi gálát már korábban is terveztük, de most előbbre hoztuk a műsorra tűzését az anyagi nehézségeink miatt" ? mondta Kerényi Miklós Gábor, hozzátéve, hogy működésükhöz a fővárostól jövőre sem várhatnak anyagi segítséget, központi támogatásuk pedig 70 millió forinttal csökken.

 
A Nagymező utcai teátrum vezetője attól tart, hogy nyáron likviditási gondjaik lehetnek. Ők a társasági adókedvezményből szépen részesültek, az ebből származó forrás fontos számukra, hiszen az állami támogatás az összköltségvetésüknek csupán 20 százaléka. A TAO azonban csak az év végén folyik be, kérdés, hogy az esztendő középső periódusát miből hidalhatják át ? mutatott rá Kerényi Miklós Gábor.
 
Kiemelte: továbbra is napirenden van, hogy az előadóművészeti törvény módosításával a Budapesti Operettszínház a nemzeti kulturális intézmények közé kerüljön, hiszen a fővárosban ez az egyetlen kéttagozatú teátrum, az országban itt játsszák a legtöbb magyar darabot, klasszikus operettet és kortárs magyar zenés játékot, valamint rengeteg a gyerekelőadás. Széles közű az együttműködésük a környező országok magyarlakta településeivel és a művészeti dolgozóik 75 százaléka diplomás.
 
A főigazgató bízik abban, hogy 2013. január 1-jével a Nemzeti Erőforrás Minisztérium fenntartásába kerül a színház. Úgy véli, nincs igazán teteje annak az elképzelésnek, amelyet a héten szavazott meg a Fővárosi Közgyűlés. E szerint ? a többi fővárosi fenntartású színházhoz hasonlóan ? jövő augusztus 1-jével a Budapesti Operettszínház is nonprofit gazdasági társasággá alakulna.
 
"Öt hónap időtartamra túl sok és fölösleges problémával járna az átalakítás, miközben a színház a gondok ellenére gazdaságilag, művészileg ma igen jól működik" ? vélekedett Kerényi Miklós Gábor.