Ramón Vargas mexikói születésű énekes napjaink vezető tenoristái közé tartozik. Nemzetközi karrierje a milánói Enrico Caruso Énekversenyen aratott 1986-os győzelmét követően indult el.

A New York-i Metropolitan színpadán 1992-ben a Lammermoori Luciában mutatkozott be Edgar szerepében, partnere June Anderson volt. Az elismeréssel szűkmarkúan bánó New York-i kritikusok megfogalmazása szerint fenomenális sikert aratott.
Az olasz opera fellegvárában, a milanói Scala színpadán 1993-ban Giorgio Strehler Falstaff-produkciójában debütált Fenton szerepében, az előadást Riccardo Muti dirigálta. A MET-beli sikert igazolja, hogy a következő felkérés az 1994/95-ös szezonnyitó Rigoletto előadására szólt, amelyben A mantuai herceget énekelhette.
Olaszországban 1993-ban Lauri Volpi-díjat kapott, amelyet minden évben a legkiemelkedőbb teljesítményt nyújtó operaénekesnek ítélnek oda, 2000-ben pedig az angol Opera Now magazin választotta az Év Művészévé.
Ma már a világ valamennyi jelentős operaszínpadának szívesen látott vendége, repertoárján Verdi, Puccini, Donizetti, Gounod és Massenet több mint ötven tenorhőse szerepel. 2000-ben nagy sikerrel lépett fel a Berlini Filharmonikusok újévi gálakoncertjén, amelyet Claudio Abbado dirigált. Verdi halála centenáriumának évében a Requiem tenorszólóját Vargas szólaltatta meg a milánói Scalában.

Az operaszerepek mellett gyakran és szívesen énekel dalokat, repertoárján éppúgy megtalálhatók a klasszikus olasz dalok és a romantikus német dalirodalom remekei, mint a XIX-XX. századi spanyol és mexikói zeneszerzők művei.

Az előadás másik vendégművésze, Asako Tamura (fotó), a fiatal japán szoprán énekesnő zenei tanulmányait Tokióban végezte a Tokyo University of Fine Arts and Music-on, majd a New York-i Mannes College of Music kurzusán és a salzburgi Mozarteumban tökéletesítette énektudását.
Első operaszerepét, Adinát Donizetti Szerelmi bájital című operájában még Tokióban énekelhette el 1995-ben, majd egy gálakoncerten a Traviata címszerepében is bizonyíthatta tehetségét. Az idei szezonban már Európában is megtanulhatták nevét az operakedvelők, hiszen jelentős sikert aratott a Lammermoori Lucia címszerepében a romániai Constanţában és Budapesten.
2002 novemberében szülővárosában, Tokióban énekelte Frasquita szerepét a Tokyo City Opera Carmen-produkciójában, valamint Beethoven IX. szimfóniájának szopránszólóját adta elő a Tokyo City Orchestra hangversenyén. Karrierjének egyik emlékezetes eseménye volt 2002 júniusában a "Három Tenor" yokohamai koncertje, amelyen a három világsztárral, Domingóval, Carrerassal és Pavarottival együtt léphetett színpadra.
Olaszországban két évvel ezelőtt egy római gálakoncerten debütált, 2003 januárjában pedig Veronában lépett színpadra, Richard Strauss Elektrájában. New Yorkban a Mannes College Don Giovanni-előadásában Zerlinát énekelte, majd a New York#8217;s Amato Opera Bohémélet-produkciójában Musettát, Az álarcosbálban pedig Oscart keltette életre.
Számos megmérettetésen szerepelt eredményesen, többek között az 1996-os Japán Nemzeti Énekversenyen a legjobb előadó díját nyerte el, az 1997-es Plácido Domingo Nemzetközi Énekversenyen pedig bejutott a döntőbe.