(MTI) - A darabról Czeizel Gábor rendező az MTI kérdésére elmondta: "A két naplót júniusban mutatták be, s nem sokkal utána született a döntés arról, hogy színpadra kéne vinni a történetet" - mondta.
Azóta elkezdődtek a próbák, a Kolibri Színház 12 stúdiósa naponta 8-10 órát tölt a színpadon, nekik most iskola sincs, a bemutatóig próbák özöne vár rájuk, de a rendező elmondása szerint jó a hangulat, a fiatalok élvezik a munkát, tetszik nekik a téma.
A szereplők 19-21 éves fiatalok, a darabban mai ifjakként idézik fel az október 23. és november 4. közötti eseményeket, kizárólag a naplók alapján.
Czeizel Gábor elmondta: a díszletben és a jelmezben az egyszerűség dominál, továbbá egy nagyon praktikus szempont, hogy ugyanis gyorsan cserélhetők legyenek. A nézők a színpad hátterében elhelyezett kivetítőn az előadás alatt képeket látnak majd a forradalom helyszíneiről, és a naplók részleteiről.
A színház szándéka az, hogy a darabot később is játszhassa, ne csak az évfordulók tájékán.
A színdarab szövegét Zalán Tibor író, a versbetéteket Nagy Gáspár költő, a dalokat pedig Huzella Péter zenész írta.
Az előadás bemutatója szeptember 29-én, pénteken este hét órakor lesz.
Az eredeti naplókat Csics Gyula és Kovács János írta tizenévesen.
"Rajzoltunk, újságkivágásokat ragasztottunk, röplapokat gyűjtöttünk. Feljegyeztünk mindent, amit otthon, az iskolában, a rádióban hallottunk. Mindent, ami a forradalommal, az utcai eseményekkel, a világban történtekkel kapcsolatos, és ami velünk történt" - nyilatkozta a napló hasonmás kiadásának bemutatóján Csics Gyula.