Mennyei Társulat Békéscsabán

Színpad

Kara_Tunde_es_Liszi_Melinda
Fotó: A-Team/Nyári Attila

A Jókai Színház Mennyei Társulatába azon színművészek és színházi szakemberek kerülhetnek be, akik munkásságukkal, hosszú éveket felölelő szakmai múltjukkal meghatározóan kötődtek a teátrumhoz, annak művészi munkáját formálták, alakították, és akik személyiségükkel és tudásukkal példaként szolgálhatnak újabb színházi generációknak, illetve a helyi tiszteleten túl országos szakmai elismerést is kiváltottak. A tagokat a nézők javasolják, a színház vezetősége pedig évenként két alkalommal dönt arról, kivel bővíti ki ezt a társulatot. A Mennyei Társulat képeinek állandó helye a Jókai Színház előcsarnokában lesz.

Az ünnepségen jelen volt Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház igazgatója, a Magyar Teátrumi Társaság elnöke; Fekete Péter, a Békéscsabai Jókai Színház igazgatója, a Vidéki Színházak Igazgatói Egyesületének elnöke, Felkai Eszter Jászai-díjas színművész, Oszter Sándor Kossuth-díjas színművész, Kadelka László a Nemezeti Színház egykori főügyelője, Borovics Tamás Kaszás Attila-díjas színművész, Marton Róbert színművész, Szabó Norbert, a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatója.

A Csörte című két felvonásos darabban sorsok, céltalan életutak oldódnak fel a pompa világában, hogy azután végleg megsemmisüljenek. A szabadkai kortárs szerzőnő, Brestyánszki Boros Rozália drámája 2010-ben született meg a Magyar Drámaíró Versenyen, s ezt bővítette, dolgozta át az író egy két felvonásos előadássá. Gulyas_AttilaEgy olyan produkcióvá, amely művészdarabként hatalmas közönségsikert tudhat magáénak, amely amellett, hogy felsorakoztatja az ismert és közkedvelt slágereket, komoly problémákat boncolgat. A központi szál, hogy hogyan működik az emberek között egy helyi tehetségkutató verseny illetve a technikai fejlődés új vívmányai egy zárványban, egy eldugott kis faluban. Egy olyan világban, ahol megállt az idő. Generációk, egymástól eltávolodott világok találkoznak össze egy-egy pillanatra, és mennek el könyörtelenül, tehetetlenül egymás mellett. A speciális technikai elemek, a látvány egyedi atmoszférát teremt egészen a légypapíros kocsmától a tehetségkutató show fényes, csillogó gazdagságáig.  Az előadás egyben kísérlet a néző bevonására a játékba. Bizonyos pontokon szerephez jut maga a közönség, dönt, pontoz vagy akár énekel is. Bekapcsolódik a showba, hogy utána kegyetlenül szembesüljön önmagával és a történet tragédiáival.

Tóth Júlia Éva