Fotó: mob.hu

Ezen a délutánon a szakma és a sajtó képviselői nem a ragyogó színészi alakításokat ünnepelték. A sportban, nevezetesen a maratoni futásban elért sikerek díjazták. A ?Fut a színház? programban idén már 22 csapat állt rajthoz.

Először egy rövid filmbejátszással idézték vissza az október 13-i verseny hangulatát. Ezután színészek léptek fel a színpadra, akiknek Eszenyi Enikő a Vígszínház adta át az okleveleket és kupákat. Az első helyezett férfi váltónak járó díjakat pedig saját társulatának oszthatta ki, hiszen a győztes csapat tagjai a Vígszínház művészei, Molnár Áron, Hamp Gábor, Józan László és Géczi Zoltán lettek. Ők a teljes összesítésben is megállták a helyüket, hiszen 1200 csapat közül a 31. helyen végeztek. A váltókban olyan nevekkel találkozhattunk, mint Udvaros Dorottya, Tóth Auguszta, Deutsch Anita vagy a férfiak közül Szabó Győző és Puskás Tamás.

A teljes táv megtételére voltak, akik először vállalkoztak, így Csöre Gábor, Zöld Csaba, és Meggyes Melinda. Bérczes László már hetedszer állt rajthoz, de a pálmát gyakoriságban Rikker Mária viszi el, aki idén már tizenharmadszor szakította át a célszalagot.

Az egyéni verseny győztese a színészek közül Csöre Gábor lett, aki 42. születésnapján ajándékozta meg magát ezzel a 42 kilométerrel, s már most bejelentette: jövőre magával viszi barátját Pindroch Csabát is, aki jövőre lesz 42 éves.

Dr. Simicskó István sportért és ifjúságért felelős államtitkár, aki a küzdősportokban szerzett érdemeket, és maga is többször indult maratoni versenyeken, hangsúlyozta a sport fontosságát, és azokat az erőfeszítéseket, amelyeket a kormányzat tesz a testmozgás népszerűsítéséért. Ennek látható eredménye, hogy közel százezerrel több igazolt versenyzőt tartanak ma nyilván, mint évekkel korábban.

A rendezvény zárásaként a rendező Budapest Sportiroda (BSI) nevében Kocsis Árpád vezérigazgató a színházi csapatok jótékonysági nevezési díjait, 300000 forintot, a Bajor Gizi Színészmúzeum támogatására ajánlotta fel.